Budapeşte’de Gece Hayatı

Budapeşte gece hayatı farklı kesimlere hitap edebilecek kadar alternatiflerin olduğu bir yerdir. Macaristan’ın başkenti olan şehir Orta Avrupa’da yer alan en gözde şehirlerden de biridir. Şehirleşmesi, doğası ve Tuna Nehri manzarası ile ziyaret edilebilecek yerlerin başında gelen şehirde eğlence hayatında da fazla harcama yapmadan mekânlarda hoş dakikalar geçirme şansı bulabilirsiniz.

Budapeşte’de Nasıl Eğlenilir?

Budapeşte tarihi güzellikleri doğası ve eşsiz manzaraları ile keşfetmeye doyamayacağınız şehirlerin başında gelmektedir. Ziyaretiniz sırasında gündüz şehri keşfe çıkarken akşamları ise dilediğiniz gibi kişisel zevklerinize göre eğlenebileceğiniz mekânları tercih edebilir ve şehrin gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz. Şehir güvenlik anlamında da gerekli önlemleri alması ile turistlerin rahatlıkla dolaşabildikleri, gece eğlencesinden sona rahat ve güvenilir bir şekilde kalma mekânlarına ulaşabildikleri de bir şehirdir. Bu nedenle yurtdışı tatilleriniz için tercih edebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir.

Budapeşte gece hayatı hem hareketli hem de ucuz olması ile dikkatleri çekmektedir. Şehrin her noktasında bir eğlence mekânına rastlayabilirsiniz. Birbirinden farklı bar disko gibi alanlarda eğlencenin tadına varabilir ya da daha sakin bir eğlence istiyorsanız şık restoranlarda canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebilir müziğe eşlik ederek birlikte gittiğiniz arkadaşlarınızla hoş muhabbetler yapabilirsiniz. Sabahı ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence mekânlarında harcama yapacağınız miktarlarda son derece düşük olmakta ve bütçenizi zorlamayacak fiyatlara Budapeşte’de eğlenmenin tadını çıkarmanız amaçlanmaktadır.

Budapeşte Mekânlarında Eğlence

Gelelim şehirde nerelere gidilir hangi mekânlarda eğlenilir sorusuna. Budapeşte gece hayatı ruin pub adı verilen mekânlarda geçmektedir daha çok. Farklı tasarımları ve salaş halleri ile daha çok gençlerin uğrak yerleri olan mekânlar gündüzleri kafe kıvamında olan, akşamları içeceklerinizle müzik eşliğinde eğlence mekânına dönüşe gecenin ilerleyen saatlerinde ise dans ederek tüm eğlenceyi yaşayabileceğiniz mekânlardır.

Budapeşte’de gidebileceğiniz belli başlı mekânlar ve özellikleri şunlardır;

Szimlpa Kert: salaş görüntüsü ile farklı bir konsept içerisinde döşenen mekânda araba hurdalarından yapılan masalar, fıçılardan yapılan oturma alanları ile size eğlenmenin farklı bir boyutunu yaşatan bir mekândır. Mekân yemekleri konusunda pek fazla nam yapmamış olsa da çok açsanız deneyebileceğiniz belli başlı yemekleri bulabilirsiniz. İçecekleri oldukça uygun fiyata satılmaktadır. Farklı bir konsepte sahip olması nedeniyle aklınızdan çıkmayacak mekânların başında gelmektedir.

İnstans: mekânda oda ve loca bölümleri dikkat çekmektedir. Her türlü müziği dinleyebileceğiniz mekânda çeşit çeşit hayvan figürleri dikkatinizi çekmektedir. Dansın kalbi olan İnstans haftanın her günü kalabalık olması ve çılgın partilerin düzenlendiği bir yer olarak dikkatleri çekmektedir.

Yanıtla