Organize Olmanın 8 Basit Yolu

Ev işleri, iş hayatı derken kontrolü elimizden kaçırdığımız çok olur ve aklı başında kalmak için tek yol organize olmaktır. Unutmayın, organize olmanın amacı evinizi bozulmamak üzere düzenlemek değildir; hayatınızı daha işlevsel hale getirmektir. Bu nedenle, oynadığınız tüm roller için organize bir temel oluşturun.

1. Sabah kontrol listesi tutun: Acele ederken bazı şeyleri unutanlar sadece çocuklar değildir. Bunu alışkanlık edinirseniz asla atladığınız önemli bir görev olmaz.

2. Çocuklarınızın organize olmasını sağlayın: Küçük yaşlardan itibaren oluşturacağınız düzen çok önemlidir. Çocuklara kendi çalar saatlerini verin ve onlar için sabah kontrol listeleri hazırlayın.

3. Depolama için duvarlarınızı kullanın: Aletler, şapkalar, çantalar ya da saç kurutma makineniz için duvar organizörleri alın ya da kendiniz yapın.

4. Yedek bir plan yapın: Bir yedek ev/araba anahtarı, yedek bir kimlik kartı ya da küçük bir tasarruf hesabı olabilir. Daima A planının çöküşünü amorti edecek bir B planınız olmalıdır.

5. Tüm önemli bilgilerinizi bir dosyada saklayın: Önemli belgelerin (kimlikler, araba ruhsatı, ehliyetler, pasaportlar, sigorta sözleşmeleri vb.) birer kopyalarını bir dosyada saklayın.

6. Her zaman istediğiniz o dolap düzenleme sistemini alın: İyi bir organizör giysi dolabı, hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırır.

7. Yarın giyilecek kıyafeti bir gece önce planlayın: Büyük zaman kaybı yaratan, sabahları giysi seçimi ve arama zahmetini yaşamayın.

8. Yıllık takviminizi ayarlayın: Elbette öngörülemeyen durumlar olacaktır, siz yine de belirli tarihleri, önemli günleri takviminize ya da telefon hatırlatıcınıza kaydedin.

Yanıtla