Paslanmaz Boru Üreticileri

Paslanmaz boru üreticileri  günümüzde yapı işlerinde kullanılmak üzere birçok çelik ve saclardan oluşan ürünler üretir. Paslanmaz borular tüm yapı işlerinde çeşitli ürünleri ile kullanılır. Bu borular özellikle üreticiler tarafında iki şekilde üretilirler ve bunlar özellikle dikişli borular ve çekme boru şeklindedir.  Ayrıca dikişli paslanmaz çelik borular da HF kaynaklı TİG kaynaklı borular olarak üretilir. Dikişli borular dekor amaçlı kullanılır. 

Çekme borular yüksek basınçlı proseslerde tercih edilir. Dikişli ve dikişsiz paslanmayan, boru dayanıklı ve paslanmaz yapıdadır. Üretim şekillerine göre paslanmayan boru çeşitleri üretilir.  Üretim çeşitlerine göre bu borular farklıdır. Dikişsiz paslanmaz borular yüksek basınçlı alanlar için üretilir.  Bu boruların  basınca daha fazla dirençlidir.

Paslanmaz Boru Üretimi Nasıl Gerçekleşir?

Birçok alanda kullanılan bu  boru türler genellikle parça halinde üretilir. Böylece yüksek basınçlara karşı sağlam bir yapıda çalışır. Dikişli boru,  basınca karşı daha az dayanıklı yerlerde kullanılır. Özellikle üretiminde dikiş kaynak materyalleri vardır Doğrudan boru formuna girmeden aşamalardan geçer ve boru şeklini alır. 

Paslanmaz Boru Üreticileri

Bu  borular düşük basınç hatlarında ve mimari açıdan paslanmaz boru üreticileri  ürünleri olarak kullanılır. Paslanmaz boru farklı özelliklere sahiptir. Çeşitli özellikleri ile üretim şekilleri birbirinden  farklıdır. Paslanmayan borular tek parça şeklinde üretilir.

Paslanmaz Boru Üretimi Hangi Ürünleri Kapsar?

Paslanmaz boru çeşitlerinde üretim şekilleri bakımından farklı ürünler vardır.  Bunlar  dikişsiz  yani çekme paslanmayan borulardır. Çekme boru adı da verilen ürünler son derece sağlamdırlar. Dayanıklı borular olmasından  tercih edilir. Dikişli yani kaynaklı paslanmayan borular da daha az dayanıklı yapıya sahiptir  Bu borular da  ürünler düz bir levha şeklinde üretilir. Sonrasında boru şekli verme işleri uygulanır. Paslanmaz bor çeşitlerinden  olan  dikişsiz ve dikişli paslanmaz borular kendi alanlarında  farklı nedenlere bağlı olarak tercih ediliyor.  

Paslanmaz boru üreticileri tarafından üretilen paslanmayan boru kullanım alanları şu şekildedir; İlaç sanayi,  mutfak ve mobilya dekorasyonu, petrokimya sanayi, uzay araçları,  tır yapımında kullanılır. Özellikle kentsel Dönüşüme  yapı işlerinde gider oluşturma işlemlerinde kullanılır. Gıda, sanayi, uçak ve gemi İnşası kullanımlarda tercih edilir .

Paslanmaz boru üretimi hakkında bilgi almak için https://www.karacapaslanmaz.com/ sitesini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yanıtla