Sosyal Medya İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor?

İnternet ve özellikle sosyal medyanın kullanımı artık inanılmaz bir hız ile ilerliyor. İnsanların zamanlarının büyük kısmını sosyal medya ve internet üzerinde geçirmeleri belirli avantajları ve kolaylıkları onlara getirdikleri gibi aynı zamanda birtakım dezavantajları da getiriyor.

Özellikle çiftlerin sosyal medya kullanımı konusunda yaşadıkları pek çok farklı sıkıntı bulunuyor. Eşler sosyal medya sitelerindeki profillerinden dolayı ayrılma noktasına dahi gelebiliyorlar.

Çiftler, partnerlerinin karşı cinsten birinin kendi partneri ile iletişim halinde olduğunu gördüğü zaman kıskançlık krizleri başlayabiliyor.

Çiftler aynı zamanda dışarıda vakit geçirirken de sosyal medya kullanmak istedikleri için sağlıklı bir iletişim kuramayabiliyorlar.

İlişkileri Olumsuz Etkileyebiliyor

Aynı zamanda sosyal ilişkilerde de insanlar benzer sorunları yaşayabiliyorlar. Arkadaşları ile vakit geçirmek isteyen kişiler onların akıllı telefonları ile vakit geçirmelerinden dolayı rahatsız olabiliyorlar.

Bir diğer önemli nokta ise sosyal medyada yapılan tüm aktivitelerin dışarıya yansıtılması oluyor. Her atılan adımın sosyal medya platformları üzerinden paylaşılması insanların birbirleriyle büyük bir yarış içerisinde olmasına yol açabiliyor.

İnsanlar gün içerisinde pek çok farkı iş ile uğraşırken aynı zamanda sosyal medya hesaplarını da kontrol etmeye başladıklarında büyük bir zaman kaybı ortaya çıkabiliyor. Sosyal medya kullanımının düzenli hale gelmesi ve kullanım süresinin artması insanların hayatlarındaki diğer önemli olaylara odaklanamamalarını sağlayabiliyor. Bu durum evliliklerin bile günümüzde sonlanmasına yol açabiliyor.

Yanıtla