Sosyal Medyanın Gücü Ve Ajans.io Yönetimi

Son zamanların gözdesi haline gelen sosyal medya platformları tüm dünya tarafından kullanılan bir olgudur. Sosyal medya kullanım verilerini incelersek dünya üzerinde 3,48 milyar kullanıcı olduğunu görmekteyiz. Bu demek oluyor ki dünya nüfusunun %45’i tarafından tercih ediliyor. Ülkemiz geneline baktığımızda bu oran oldukça yüksek. Hem bireysel hem de kurumsal olarak dünyada en çok sosyal medya kullanan ülkelerin başında yer alıyoruz.

Sosyal medyanın gücünün farkında olan markalar gerek adını duyurmak gerek kitlelere hitap etmek gerekse müşteri potansiyelini arttırarak kar payı elde etmek adına bu platformlarda bir yer ediniyor. Fakat sosyal medya da bir yer edinmek düşünüldüğü kadar basit değil. Sıkı bir yönetim gerektiriyor. Burada da devreye Sosyal Medya İtibar Yönetimi giriyor.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi Planlaması

Sosyal Medya İtibar Yönetimi 4 farklı kategoriden oluşmaktadır. Tüm bu kategoriler markanın isim yapması, geniş kitlelere ulaşması ve bu sayede müşteri potansiyelini doğru orantılarla arttırması için tasarlanmıştır;

* Analiz

Açmış olduğunuz sosyal medya hesaplarınız incelenir. Hasar ve eksiklik tespiti yapılarak analiz edilir.

* İyileştirme

Yapılan tespitler sonucunda çözüm odaklı iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilir. Kaynaklar belirlenir ve bu kaynaklara bağlı olarak içerik üretimleri yapılır. Böylece Sosyal Medya İtibar Yönetimi başlamış olur.

* Yönetim

Yönetim kapsamı oldukça hassastır. İyileştirme çalışmalarından sonra hesapların aynı şekilde kalması ve idare edilmesi gerekmektedir. Hesaplara etkileşim sağlanır, gündem takip edilerek içerikler hazırlanır, sektördeki rakipleriniz incelenir.

* Gözlemleme

Medya ilişkileriniz yönetilirken aynı zamanda olumlu ve olumsuz yorumlara geri dönüşler sağlanır. Düzenli olarak markanızın takibi yapılır ve tüm bunlar belirli plan ve program kapsamında ilerletilir.

Sosyal Medya İtibarının Gücü 

Kurumların artan rekabet ortamında var olabilmesi ve bu varlığı sürdürebilmesi için güçlü bir itibar oluşturması gerekmektedir. Sosyal medya bu itibarın olumlu ya da olumsuz yönde etkileme noktasında önemli bir rol oynar. Şayet sosyal medya üzerinde yapılan en ufak kötü yorum, markanın ismine istenmeyen zararlar verebilecek kadar büyüktür. İşte bu sebeple Sosyal Medya İtibar Yönetimi ajans.io ile profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Çorlu SEO hizmetlerinden yararlanmak için ajansio.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla