Vücut Saati Olayları

Bilimsel araştırmaların sonucuna göre belli saatlerde yapılan aktiviteler sağlığınızı olumlu yönde etkiliyor.İşte saat saat vücudunuzdaki değişim…

bisiklet

Sabah:

6:30 Uyanır uyanmaz kendinizi içki içmiş gibi hissedebilirsiniz.Bu üzerinizde yorgunluğa ve bitkinliğe neden olabilir.Uyku mahmurluğu denilen bu durumda kalp atışınızda ve kan basıncınızda kısa ve keskin değişimler olabilir.

07:00 Bu saatler egzersiz yapmak için birebirdir.

07:30 Testesteron seviyesinin yüksek olduğu bu saatler de sperm kalitesi oldukça iyi oluyor.Hamile kalmak isteyenler için mükemmel bir saat.

08:00 Günün diğer saatlerine göre bu saatlerde daha yoğun görülen,kanın pıhtılaşmasına yarayan trombositler yaraların iyileşmesinde etkilidir.

10:00-11:00 Zihnin en açık olduğu saatlerdir.Mümkün olduğu sürece randevularınızı bu saatlere alın.

Öğle:

12:00 Öğle yemeği için oldukça iyi bir saat.Yemeğinizi yedikten sonra bir ağırlık hissediyorsanız 15 dakikalık kısa bir uyku çekebilirsiniz.Yanlız dikkatli olun daha fazla uyku sizi durgunlaştırabilir.

Akşam:

15:30 Dişlerinizle ilgili herhangi bir sorununuz varsa bu saatler ağrının en yüksek seviyede olduğu saatlerdir.Dişçiden randevu almayı unutmayın.

16:00 Kaslarınızın en güçlü ve eklemlerinizin en esnek olduğu saatlerdir.Elinizdeki ve sırtınızdaki kaslar diğer zamanlara kadar daha güçlüdür.Bu saatlerde yapacağınız egzersiz sizi kısa sürede forma sokabilir.

17:00-18:00 Bu saatlerde karaciğeriniz alkolün sebep olduğu toksinleri atmakla meşguldur.

19:00 Günün bitimiyle beraber daha iyi nefes almaya başlarsınız ve daha iyi çalışırsınız.Egzersiz yaparsanız daha fazla kasa sahip olabilirsiniz.Spor için ideal bir saat.

20:00 Bu saatler arkadaşlarınızla eğlenceli birşeyler yapmak için ya da sevgilinizle başbaşa bir yemek için ideal.

Gece:

01:00-04:00 Artık dinlenme zamanı.İyi geceler…

Yanıtla