Yağ Yakan Bitkisel Çaylar

Kilo vermek adına diyet yapan insanların büyük bir kısmı günümüzde diyetin yanı sıra sporun yanı sıra vücutlarındaki yağları yakmak adına farklı bitkilerden yardım alabiliyorlar. Bu çaylar eğer ki düzenli bir diyet programı ile beraber uygulanırsa, ortaya oldukça etkili sonuçlar çıkabilir. Bitki çayları tüketilirken ne kadar aralık ile nasıl tüketilmesi gerektiğine dikkat edilirse, hiçbir sorun çıkmadan arzu edilen sonuçlar elde edilmiş olacaktır.

bitki çayı

bitki çayı

Yeşil Çay

Diyetlerin vazgeçilmezi olan yeşil çay, vücut ısısını arttırıyor ve böylece metabolizma hızlanmış oluyor. Ağırlıklı olarak bölgesel kiloların verilmesine yardımcı olan yeşil çay bir bardak kaynar su içerisine birkaç yaprak kuru yeşil çay katılıp 10 dakika demlenmesi ile hazırlanıyor.

Mate Çayı

Yağ yakımı konusunda en etkili çayların başında gelen mate çayı özellikle de yağlı yiyeceklerin tüketilmesinden sonra içildiği zaman tüketilmiş olan yiyeceğin yağının vücuda geçmesini engellemesi ile bilinmektedir. 1 bardak sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı mate bitkisi eklendikten sonra 10 15 dakika dinlendirilip tüketilecek olan bu çay bir ay tüketildikten sonra ara verilmelidir.

yeşil çay

yeşil çay

Limon Otu Çayı

Yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olan bu çay için 1 tatlı kaşığı limon otu, 1 bardak su ile kaynatılacaktır. Ardından ocağın altı kapatılıp 10 dakika dinlendirilmelidir. Limon otu çayı tüketimi esnasında tadının daha iyi hale gelmesi adına içerisine nane eklenebilmektedir.

Yanıtla