Burnu Küçük Gösteren Makyaj Hileleri

Kadınların görünüşleri ile alakalı olarak kendilerine yaptıkları eleştiriler bazı durumlarda oldukça acımasız olabilir. Kusur olarak nitelendirilen bu özellikleri bazı kişiler estetik operasyonlar ile yok etmeyi tercih etse de çoğu kişi makyaj ile tolere etmeyi tercih eder. Makyaj sayesinde sevilmeyen özelliklerin kapatılması ve sevilen özelliklerin vurgulanması birçok kadın için vazgeçilemezdir.

Burun problemi yaşayan birçok kadın kendi burunlarının yüzlerine göre büyük ya da kemerli olduğu konusunda ciddi eleştirilerde bulunurlar. Genel olarak bu durumda tercih edilen burun kontürlememakyajı hem burnun daha ince görünmesine hem de estetik durmasına yardımcı olur.

burnu küçük gösteren makyaj

burnu küçük gösteren makyaj

Burun Kontürlemede Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Aydınlatıcı pudra, ten renginden 1 – 2 ton koyu bronz tonlarda pudra ve makyaj fırçaları bu işlem için yeterli olur. Makyajın daha doğal görünmesi adına seçilen pudraların simsiz ve mat olması önemlidir. Kemerli burunlarda, göz pınarlarından burun deliklerine doğru broz pudra ile gölgelendirme yapılmalıdır. Ancak pudra iyi dağıtılmazsa burun daha fazla ortaya çıkar bu yüzden dikkat etmek gerekir.

Uzun burunlarda burnun ucuna yine bronz pudra yapılmalı ve burun kemiği aydınlatıcı pudra ile belirginleştirilmesi gerekir. Burnun büyük olduğu düşünülüyorsa burnun iki yanına bronz pudra ve burun kemiğinin aydınlatıcı pudra uygulanmalıdır. Bu tip işlemlerin hepsinde fırça ile oluşan keskin çizgiler giderilmez iseburnun daha belirgin olması riski bulunur o yüzden pudraların ten rengi ile kaynaştırılmalıdır.

Yanıtla