Daldırma Rezistansı Nedir?

Endüstriyel alanlarda da kullanılabilen rezistanslar, pek çok farklı işletmenin ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer almaktadır. Farklı kullanım alanlarına göre farklı şekillerde üretilen rezistanslar aynı zamanda ev tipi olarak da üretilebilmektedir. Boyutları, enerji tüketimleri ve kullanım alanlarına göre farklı olarak tasarlanan rezistanslar ihtiyaçlarınıza özel olarak da tasarlanabilmektedir.

Daldırma rezistansları havuz ya da kazanlarda yer alan suyun donma seviyesine gelmesini engelleyebilecek olan rezistanslardır. Daldırma rezistansı kullanılan ürünler arasında ev, iş yeri ve endüstriyel alanlarda kullanılan ürünler yer almaktadır. Elektrikli ev eşyaları içerisinde yer alan daldırma rezistansları sayesinde su ısıtıcısı ürünlerinin üretimi de gerçekleştirilir.

Daldırma Tip Rezistansı Çeşitleri Nelerdir?

Sıvı malzemelerin ısıtılabilmesi için üretilen daldırma tip rezistanslar endüstriyel alanlardaki işletmelerin özel projelerindeki ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere sahiptir. Sık sık tercih edilen daldırma tip rezistanslar, ısıtılacak olan sıvı ve kullanılacak olan cihaza göre farklı şekillerde üretilir.

Sıvı ile temas edecek olan daldırma rezistansı modellerinin boru kısımları teflon malzemelerden üretilmektedir. Ayrıca CrNi malzemelerde üretimde kullanılan malzemeler arasındadır. Teknik özelliklerine göre farklı çeşitlerde ortaya çıkan daldırma rezistansı modelleri tek faz ya da üç faz gibi farklı şekillerde üretilir.

daldirma-tipi-su-isitici

Daldırma Rezistansı Nasıl Seçilmelidir?

İhtiyaçlara göre farklı şekillerde dizayn edilen ürünleri seçerken kaç litrelik sıvının ısıtılacağı, sıvının türü, ısı düzeyi ihtiyaçları gibi farklı gereksinimler göz önünde bulundurulmalıdır. Daldırma rezistanslar aynı zamanda termostat ya da farklı limitör ekipmanları ile de entegre bir şekilde çalışır.

Kullanım şekli ve özellikleri sayesinde ısı değerleri ayarlanabilen daldırma rezistansların alt ya da üst limitlerinin belirlenebilmesi mümkündür. Daldırma tip rezistanslar yağ ya da sıvı ısıtılması için kullanılabildiği gibi aynı zamanda kimyasal sıvıların ısıtılması için de kullanılır. Ürünler üzerinde yıldız ve üçgen bağlantı seçenekleri olduğu için kaynak yapılabilmesi de son derece kolaydır.

Ser Rezistans firması tarafından en kaliteli örneklerinin sunulduğu daldırma rezistansları hakkında detaylı bilgi alabilmek için https://www.serrezistans.com/ adresine göz atabilirsiniz. Aynı adreste Ser Rezistans’ın farklı rezistans seçenekleri de en uygun fiyat seçenekleri ile yer almaktadır.

Yanıtla