Vazelin Ne İşe Yarar, Kullanım Alanları Nelerdir?

Vazelin denlince ilk akla gelen sabun gibi katı, jelimsi ve bal mumu yapıya sahip olan kremdir. Bu krem genel olarak eskilerin çokça kullandığı bir ürün olup günümüzde çok tercih edilmeyen ya da gerekli olan değerin verilmediği bir krem olma özelliğine doğru gidiyor. Oysa vazelin sadece nemlendirme amacı ile kullanılmaz.

vazelin

vazelin

Vazelin içeriği sayesi ile birçok alanda kullanılabilen bir üründür. Vazelinin kullanım alanları ile ilgili olarak sizin için küçük bir araştırma yaptık. Bu detaylardan faydalanarak vazelinin evinizin başköşesine ya da çantanızın bir köşesine koyabilirsiniz.

  • Vazelin krem kolay alev alması sebebi ile bir pamuğa ya da beze sürmeniz durumunda ateş ile karşılaştığı anda kolay bir yanıcı unsur olur. Özellikle kamp ya da pikniklerinizde vazelini yanınızda bulundurmanız önerilir.
  • Kapı gıcırtıları ya da açılmayan çekmece sorunları her evde karşılaşılan bir durum olup sorunlu bölgeye vazelin sürmeniz durumunda bu sıkıntıdan tamamen kurtulabilirsiniz.
vazelinin faydaları

vazelinin faydaları

  • Takılan fermuarın kolaylıkla açılıp kapanmasını sağlamak için vazelin kullanabilirsiniz.
  • Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız parfümü süreceğiniz yerlere öncesinde vazelin sürüp sonrasında parfüm sıkın. Tüm gün parfüm kokunuz sizinle olacaktır. Aynı zamanda direk olarak cildinizin parfüm ile karşılaşması da engellenmiş olur.
  • Özellikle yaz ayrında yaşanan pişik sorununu bebeğinizde yaşamak istemiyorsanız vazelin uygulamanız yeterli olacaktır.

Yanıtla