Doğal Tüy Dökücü Krem Nasıl Hazırlanır?

Kadınların en büyük sorunlarından biri bölgesel tüylenmelerdir. Tüylerden kurtulmak için çok çeşitli uygulamalar yapılır. Evinizdeki malzemeleri kullanarak tüy dökücü kremi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kol, bacak, bikini bölgesi, dudak üstü ve yüz bölgesi için farklı karışımlarla hazırlanan maskelerle tüylenmenin önüne geçebilirsiniz.

tüy dökücü

tüy dökücü

Tüy Dökücü Doğal Kremler

Bacak ve kol kısmınızdaki tüylerden kurtulmak için 1 çorba kaşığı şekeri, 1 çay kaşığı balı ve bir çay kaşığı limon suyunu küçük bir tencereye koyun, kaynatın. Çok sert olursa az su ekleyebilirsiniz. Ilıdığı zaman spatula ile tüy olan bölgenize sürün. Bez ile üzerini kapatın ve çekin. Ardından mısır nişastası serperek karışımdan kalan kalıntıları sökün.

Yüz bölgeniz için küçük bir kaseye 10 çorba kaşığı su ve 2 çorba kaşığı şeker ekleyin. Karışımı şeker eriyene kadar karıştırın. Üzerine 1 tatlı kaşığı limon suyu ilave edin ve karıştırmaya sürdürün. Hazırladığınızı yüzünüze yayın ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonra dairesel hareketlerle yüzünüzdeki karışımı çıkarın.

tüy dökücü krem

tüy dökücü krem

Sarımercimek ve patates ile tüylerinize veda edin. Yarım su bardağı sarımercimeği akşamdan suya koyun ve bekletin. Ertesi gün mercimeğin suyunu iyice süzün. 1 patatesi rendeleyin. Mercimek ve patatesi iyice karıştırarak ezin. İçine 4 çorba kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırıp temiz cildinize sürün. Yarım saat sonra cildinizden çıkarın.

Yanıtla