Gribi Kolayca Atlatmanın Yolları

Soğuk havalarda insanlar farkına bile varamadan gribi kapmış oluyor. Özellikle öğrenciler ve çalışanlar için grip oldukça sıkıntılı bir durum. Öksürmek, hapşırmak, boğaz ağrısı ya da halsizlik gibi getirileri olan gripten bir an önce kurtulmaya ne dersiniz? Tabii ki de evet dersiniz. İşte gripten kolayca kurtulmanın en basit yolları…

gribal enfeksiyon

gribal enfeksiyon

Gribin size getirisi ne olursa olsun suyun önemini unutmayın. Sıvı tüketimi grip tedavisinde çok önemlidir. Bol bol sıvı tüketmeyeözengöstermeniz şart. İstirahat pozisyonundaysanız yanınızda 1,5 litrelik bir su şişesi olsun. Dinlene dinlene su için. Bu vücudunuza iyi gelecek ve iyileşmenizi hızlandıracaktır.

Bitki Çayı İçin

Grip tedavisinde vitamin alımları da çok önemlidir. Özellikle c vitamini için bol bol mandalina tüketmeye özen gösterin. Mandalina gribin en önemli düşmanlarından biridir. Bunun dışında omega 3, demir gibi değerleri de almak önemlidir. Sabah kahvaltısında yumurta tüketimi etkilidir.

adaçayı

adaçayı

Tavada olması ya da haşlanmış olması önemli değildir. Yumurta muhakkak yiyin. Protein için sofranızda et, balık ya da tavuğa yer açmanız gerekiyor. Ayrıca sebze yemeklerinin de grip tedavisinde yeri oldukça büyük. Bitki çaylarının grip tedavisindeki öneminin ne olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Başta ıhlamur ve ada çayı olmak üzere pek çok bitki çayı var. Bunları düzenli olarak tüketmelisiniz. Bol limonlu ve ballı ıhlamur sizi kısa sürede iyi edecektir. Hiç şüpheniz olmasın.

Yanıtla