Duş Alırken Yapılan Hatalar

Düzenli olarak alınan duş vücut temizliği konusunda insanlara istediklerini vermekte. Ancak günlük olarak 8 dakikalık alınacak olan duş yıl bazında 48 saate tekabül etmekte. Kadın erkek fark etmeden insanların yaptıkları hatalar onlara fayda yerine zarar verebiliyor.

Banyoda Uzun Süre Kalmak

Duşta çok uzun süreler boyunca kalmak yalnızca su faturasının ciddi anlamda yükselmesine neden olmuyor. Çünkü duşta uzun süre kalınca su israfının yanı sıra ciltte kurumalar oluşuyor. Bunun olmasının engellenmesi adına duş süresini 5 dakika daha kısaltmak, yerinde bir karar olacaktır.

duş

duş

Saçları Yıkamayı En Sona Bırakmak

Birçok kişi saçlarına şampuan ve saç kremini en son uygulamayı tercih ediyorlar. Halbuki gerçekte bunun tam tersi olması gerekiyor. Çünkü saçlar ne kadar iyi yıkanırsa yıkansın fark etmez, saç ürünlerinin kalıntıları saçta kalabilir. Bunun yerine öncelikli olarak saçlar yıkanmalıdır.

Suyun Isı Ayarını Doğru Yapmamak

Kışın aşırı sıcak, yazın soğuk su ile yapılan duşlar pek çok kişiyi rahatlatır. Banyo sırasında cildin kurumasının engellenmesi adına banyo yaparken dışarından bağımsız bir havanın olması gerekmekte. Ilık su ile alınacak olan duş insanları tahmin ettiklerinden çok daha rahatlatacaktır.

duş almak

duş almak

Banyo Sonrasında Vücudu Nemlendirmek

Birçok kişi banyodan sonra vücutlarını tamamen kuruluyorlar. Halbuki ilk önce hafifçe kurulanacak olan vücut, daha sonrasında biraz beklenip nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Böylece cilde ihtiyacı olan nem en iyi şekilde verilmiş olacaktır.

Yanıtla