Ellerdeki Kahverengi Lekelere Çözüm

Özellikle yaş ilerledikçe, yaşlılık belirtisi olarak ellerde kahverengi lekeler oluşmaya başlar. Fakat yaşınız daha gençse, başka sebepler de söz konusu olabilir. Örneğin güneşe çok fazla maruz kalan kişilerde de aynı şekilde güneş lekeleri söz konusu olabilir. Bu lekeleri gidermek mümkün müdür?

el

el

Ellerdeki Lekeler İçin Çözüm Yolları

  • Aloe Vera. Bunu bilmeyen, duymayan yoktur herhalde. Cilt güzelliği söz konusu olduğunda, ilk önce aloe vera bitkisinden yararlanmak gerekir. Bu bitkiden elde edilen jelle, ellerinize masaj yaparak lekeleri zamanla geçirebilirsiniz. Ayrıca; ellerinize sürdüğünüz bu jel, sizin için en iyi güneş koruyucu olacaktır.
  • Elma sirkesi, beyazlatıcı etkisiyle bilinen bir besindir. Cilt üzerinde kullanılır. Bir miktar elma sirkesi yardımıyla, ellerinize masaj yapın. Ve sirkeyi iyice ellerinize yedirin. Gece bu şekilde uyuyup sabah yıkayabilirsiniz.
el bakımı

el bakımı

  • Limon suyunun da beyazlatıcı etkisi bilinir. Ve hatta elma sirkesi gibi limon suyu da ciltte kullanılır. Fakat limon suyunun cilt üzerinde çok fazla kalması ve limonlu cildin güneşe maruz kalması, cildi tahriş edebilir. Bu nedenle az miktar limon suyu ile az miktar suyu karıştırarak ellerinize masaj yapın. En fazla yarım saat bekletip ellerinizi yıkayın.

Elma sirkesi ve limon suyu yöntemlerinden sonra ellerinizi güzel bir nemlendiriciyle nemlendirmeyi unutmayın. Özellikle vazelin tercih edebilirsiniz. Ayrıca; bu yöntemlerin hepsini düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Aksi halde hiçbirinin faydası olmayacaktır.

Yanıtla