Yaşlı Görünmeye Neden Olan Şaşırtıcı Şeyler

Kırışıklıklar, mat, eski görünümlü cilt için kir, güneş ve genetiğin başlıca neden olduğunu bilirsiniz. Ancak, görünüşte zararsız günlük alışkanlıkların ve hatta saçınızı tarama şeklinizin sizi gerçekten daha yaşlı gösterebileceğini biliyor muydunuz? Yaşam tarzınıza ve güzellik rutinine yalnızca birkaç küçük düzenleme yaparak zamanınızı hızlıca geri getirin.

kapatıcı

kapatıcı

1- Işık Hassasiyeti: Tekrarlanan yüz ifadeleri kırışıklıklara katkıda bulunur. Tabii ki yüzümüzün bizimle taşınması gerekiyor, fakat gereksiz yüz ifadelerinden kaçınmak gerek. Bunu yapmanın bir yolu olarak, dışarıdayken her zaman güneş gözlüğü takın.

2- Cilt Hassasiyeti: Tahrişler, kızarıklıklar, şiddetli kuruluk ve alerjik reaksiyonlar, cildin inceltebildiği ve yaşlanmasına katkıda bulunan fiziksel cilt stresçileridir. Cildiniz reaktif olma eğilimindeyse, hassas türler için formüle edilmiş ürünleri ve “hipoalerjik” gibi kelimeleri arayın.

yaşlı görünmek

yaşlı görünmek

3- Yavaş Dolaşım: Kan akışı yaşla birlikte geriliyor, bu da kısmen cildin yaşla birlikte parlaklığını kaybettiğini gösteriyor. Biraz güçlendirmek için düzenli masaj düşünün, vazodilatör içeren ürünler kullanmaya veya hatta fırça gibi mekanik bir alet uygulanmasına yatırım yapın.

4- Esneklik Kaybı: Klasik yorgunluk gözlerinizde şişme ve şişkinliğe neden olabilir. Zamanla, bu ekstra sıvı elastikiyeti zayıflatıyor ve gözlerin altındaki cildi geriyor, göz torbaları ve kırışıklıkların altında hızlanıyor. Güzellik uykunuzu alın ve kafein içeren cilt sıkılaştırıcı bir göz kremi ile bakımınızı yapın.

5- Kapatıcı: Koyu halkaları örtmek için gözlerin altında çok kalın olan kapatıcı kullanmak sadece kırışıklıkları ortaya çıkararak sizi daha olgun hale getiriyor. Dekore, opak ve BB krem gibi maddeleri karıştırın ve cildin rengini düzenleyen ve aydınlatan hafif formülle değiştirin.

Yanıtla