Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir?

Geniz akıntısı bazı insanları hayatının genelinde var olan sağlıksal bir problemedir. Daha teknik tanımını yapmak gerekirse kişinin burnunda yer alan mukoza ve sinüslerin iltihaplanması ile oluşan salgının boğazda birikmesidir.  Bu sorun faranjit, astım ve bronşit gibi solunum yolu rahatsızlıklarında çok sık görülür.

geniz akıntısı

geniz akıntısı

Geniz akıntısının artmasında en önemli nedenler tozlu hava, alkol, sigara ve kafein içeren içecekler yer alır. Bu yazıda siz değerli okuyucular için geniz akıntısı hakkında bazı temel bilgilerden kısaca söz edeceğiz.

Geniz Akıntısına Bitkisel Çözüm

Geniz akıntısının temel nedeni iyi bilinmelidir. Eğer alerjik sebeplerden ise burun spreyi kullanılabilir. Genel anlamda siz okuyuculara tavsiyemiz tuzlu su tedavisi olacak. Bu yöntem sayesinde burun akması sağlanır ve sinüsler açılır. Mukoza da burundan akar.

geniz akıntısı problemi

geniz akıntısı problemi

Geniz akıntısını bir yemek kaşığı adaçayı ile bir bardak su ile hazırladığınız sıvıyı gargara yaparak engeleyebilirsiniz. Adaçayını bu suya atarak ağzı açık şekilde 5 dakika kaynatın. Daha sonra ılıdıktan sonra adaçayını süzün ve 15 gün sabah akşam iki kere bu sıvı ile gargara yapın.

Yanıtla