Güneş Lekelerinden Nasıl Kurtulabiliriz?

Yaz mevsimini birçok kişi çok sever.Yaz mevsimi deyince pek tabii ki ilk aklımıza gelen şeyi deniz kum ve güneş. Güneş insan cildinde sadece iyi bir etki bırakmıyor.  Pek tabii ki Zararlı ışınlarının etkisiyle cildinizde birtakım lekeler bırakabiliyor.  Dolayısıyla yüksek hava sıcaklıklarının cildimizde bıraktığı olumsuz etkileri önlemek için koruyucu kremler kullanmamız şart.Fakat alınan her önleme rağmen ya da ihmalkarlık sebebiyle cildimizde leke kalmış olabilir.Peki bu lekelerden nasıl kurtuluruz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu sorunun cevabını verdik. Bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

güneş lekesi

güneş lekesi

Güneş Lekeleri İçin Bal Ve Limon

Limon birçok kişinin cilt lekelerini gidermede kullandığı doğal malzemelerden bir tanesidir. Limonun en çok bilinen özelliği ağartıcı ve beyazlatıcı etkisinin olmasıdır. Bu yüzden ve güneş lekeleri için etkili bir çözüm. Yine  ananas, portakal, greyfurt  gibi asitli meyveler de beyazlatıcı etki sağlar.Limon yoksa bu tarz asidik meyveleri kullanabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken nokta çok fazla limon suyu eklememek. Çok fazla limon suyu eklerseniz tahriş ve kuruluğa sebebiyet verebilir.

leke tedavisi

leke tedavisi

Bir yemek kaşığı bal ile yarım limon suyunu karıştırın . Oluşturduğumuz bu karışımı lekeler üzerine doldurun. Tüm yüzünüze bu karışımı sürün, 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.Haftada 2 ya da 3 kere uygularsınız lekelerden kurtulabilirsiniz.

Yanıtla