Dekorasyonda Beyaz ve Siyahın Muhteşem Uyumu

Ev ya da iş yeri dekorasyon uygulamalarında farklı tasarım detaylarına yer açılarak istenen stilin yaratılması mümkün olur. Bu dekorasyon uygulamaların hayata geçişinde satın alınarak olan mobilya ve oturma grupları kadar renk tercihleri de önemlidir. Renklerin birbiri ile uyumlu olması ve istenen etkinin yaratılması aşamasında üç renk seçimine yer açılması önerilir. İlk renk temel seçenek olup en çok tercih edilen ve bir tuval olarak düşünürsek genel taban seçimi olmaktadır. Bunun yanı sıra ikince renk yüzde otuz üçüncü renk ise yüzde on beş oranında kullanılır.

Bu oranların sağlanmasında beyaz ve siyah rengin muhteşem uyumundan yararlanırken üçüncü renk tercihi olarak gri, sarı, kırmızı gibi farklı tercihlere yer verilebilir. Bu renk tercihlerinin bir arada uyum içinde olması için ise dikkatli olmanız önemlidir.

Dekorasyonda Renk Kullanımında Neye Dikkat Etmeli?

Beyaz ve siyah ile yaratılacak olan dekorasyon uygulamasında öncelikle hangi rengin temel olacağına karar vermeniz gerekir. Dekorasyon da hangi rengin alanda yoğun olarak kullanılacağı tasarımınızdaki üçüncü renk seçiminin yapılmasında da avantaj ve kolaylık sağlar. Dar ve küçük alanlarda beyazın temel seçilmesi daha geniş görünen bir alan yaratılmasına destek olur. Bunun yanı sıra temel renk beyaz seçildi ise üçüncü renk de koyu bir ton olabilir. Aksi durumda ise üçüncü rengin açık ve canlı olması önerilir.

Yanıtla