Hangi Çanta Nerede Kullanılır?

Her kişinin ayna karşısına geçtiğinde üzerindeki hangi kıyafetleri güzel bulacağı değişiklik gösterir. Hâliyle bir kişinin moda ve güzellik anlayışı da diğer kişiler farklı olacaktır. Genel olarak bir kişiye baktığımızda ise dikkatimizi sadece kıyafetleri değil çantası da çekecektir. Bu durumda günlük kombininizin içerisine çantanızı katmanız gerekir. Aynı zamanda günlük hayatın bütün yükünü omuzlayan bir eşya söyleyecek olsak akla ilk çantalar gelebilir. Yeri geldiğinde görsel bir şölen yaratan çantalar yeri geldiğinde de bütün eşyalarınızı içinde gizleyebileceğiniz bir oda hâline gelebiliyor. Fakat elbette her çanta her ortam için uygun olmayacaktır. Ortama uygun olan çantayı seçmek insan hayatını daha çok kolaylaştıracaktır. Çantanın büyüklüğü, çantanın bölme sayısı, hava şartları gibi birçok konu hangi ortamda nasıl bir çanta kullanmanız gerektiğinde size yardımcı olacaktır.

Çantanın Büyüklüğü

Bir gün içinde gitmeniz gereken birden fazla yer var ve tekrar eve gelip ihtiyacınız olan eşyaları götürmek gibi bir planınız yok ise küçük bir çanta seçerek gün içinde kullanmanız gereken eşyaların yarısından vazgeçmeniz gerekebilir. Bunun yerine örneğin, spor salonu, iş vb. gibi bir gün içinde farklı yerlere gitmeniz gerekiyorsa büyük bir çanta alıp spor kıyafetleriniz, spor ayakkabınız gibi ihtiyacınız olan oldukça yer kaplayan eşyaları bile rahatça yanınızda taşıyabilirsiniz. Tam tersi şekilde ise toplantıya gittiğiniz bir gün, spora gitmeyecekseniz büyük çanta götürmenin belki de hiç gereği yoktur. Onun yerine kapsül boyutunda daha şık ve kullanışlı bir çanta toplantı için buluşmanız da size yeterli olacaktır. Genellikle pazara veya markete gideceğiniz zaman ise çok büyük boyutlardaki bez çantalarınız marketten aldığınız her ürünü poşete ihtiyaç kalmadan rahatlıkla alacak ve eve kadar ürünlerinizi taşımanızı sağlayacaktır.

Çantadaki Bölme Sayısı

Sabah erken saatlerde evden çıkıp akşama kadar iş yerine, kütüphaneye ve spora gitmeniz gerekebilir. Bu durumda evinizden yemek, spor için kıyafet ve iş için bazı dosyaları götürmek isteyebilirsiniz. Bu durumda sadece tek bölmesi olan bir çanta kullanarak koyduğunuz yemeğin hem dosyalarınızı hem de kıyafetlerinizi mahvetmesine neden olabilirsiniz. Daha çok bölmesi olan bir çanta kullandığınızda birbiri ile karışmamasını istediğiniz her ürünü farklı bölmelere konumlandırarak daha rahat bir gün geçirirsiniz.

Hava Koşulları

Kışın ortasında takacağınız bir bez çantanın herhangi bir çamura konduğu anda tamamen renk değiştirebileceği gibi yağmurlu bir günde toplantı dosyalarını koyduğunuz su geçiren bir çanta, toplantı da kullanılacak dosyalarınızı artık kullanılamayacak bir hâle getirebilir. Böyle hava şartlarında okula giderken veya işe giderken korumak istediğiniz bütün eşyaları koruyabilecek sağlam ve su geçirmeyen bir çantaya ihtiyacınız olur. Takvim yaz aylarını gösterdiğinde ise yağmur yağma olasılığı çok düşük olduğundan kalın ve çok korunaklı çantalar yerine ince kumaşlardan yapılmış oldukça hafif çantalar takmak kollarınızı en azından bu aylarda biraz rahatlatacaktır.

Yanıtla