Ihlamur ile Zayıflanır Mı?

Günümüzde bitki çaylarının popülerliği hiç olmadığı kadar artmaya başlamış durumda. Böyle olunca pek çok kişi artık günlük hayatlarında sıklıkla bitki çayı kullanıyorlar. Bitki çayı denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen bitkilerin başında ıhlamur gelmekte. Bronşit, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmakta olan ıhlamur, aslında kilo verme konusunda da insanlara ciddi faydalarda bulunmaktadır.

ıhlamur

ıhlamur

Ihlamur İçerek Kilo Verme

Birçok özelliğinin yanı sıra iştah kesici özelliği de bulunmakta olan ıhlamur, şeker ilave edilmeden demlenerek tüketilebilmektedir. Demleme esnasında yalnızca yaprakları değil çiçekleri de kullanılmalıdır. Ancak tatlandırmadan içilemeyeceği düşünülüyorsa demlendikten sonra içerisine limon da katılabilir.

Bununla birlikte ıhlamur tat olarak çok aromatik bir özelliğe sahip değildir. Bu sayede eğer istenirse farklı bitkiler ile beraber demlenerek kullanılabilecektir. Rezene, tarçın, ayva yaprağı, nane, kekik gibi yağ yakıcı farklı bitkiler sayesinde hem ortaya lezzetli hem de yağ yakıcı çaylar çıkartılmış olacaktır.

ıhlamur içmek

ıhlamur içmek

İnsanlar eğer ki ıhlamuru yalnızca demleyerek tüketmek istemezlerse özel olarak kür şeklinde de hazırlanarak tüketilebilecektir. Ihlamur, altın otu ve kuşburnundan oluşacak olan bu karışım düzenli olarak kullanılmaya başlandığı ve yenilen yiyeceklere dikkat edildiği takdirde oldukça kısa süreler içerisinde fazla kilolardan kurtulma adına oldukça etkili adımlar atılmış olacaktır. Bu aşamada dikkat edilecek olan en önemli detayların başında ise ıhlamur ile beraber diyetin de doğru şekilde giderilmesi olacaktır.

Yanıtla