Lezzetli Diyetler Nasıl Hazırlanır?

Diyetleriniz her zaman lezzetsiz ve tatsız olmak zorunda değil. Bir çok yanlış bilinen yanlışlıklar diyet yapma planı olanlar için kaçar adım uzaklaşma sebebi olabiliyor. Bu bilinci oluşturan en büyük hata ise diyetteyken istediğimiz bir şeyi yiyemeyeceğimizi zannetmemiz.

Kilo vermek, hem de lezzetli yiyeceklerle kilo vermek hayal gibi görünse de aslında değildir. Diyet düzeni burada belirleyici rol oynayan en önemli etkendir. Diyet, en az spor kadar önemli olan ama tek başına da diyet uygulamasının genellikle işe yaramadığı bir disiplindir. Diyet yapanlar ise her zaman lezzetli yiyecekler yiyemediğinden şikayetçi oluyor.

diyet

diyet

Diyet Yemekleri Hazırlama

Bu durumun aslında çeşitli sebepleri var. Birincisi diyet hazırlama konusunda tecrübesiz ve yeterli bilgi sahibi olmamak, ikincisi ise alışkanlıklarınızın damağınız için en iyi tercih olduğunu düşünmeniz. Halbuki başka bir teknikle hazırlanan yemekler 1-2 öğün sonra daha fazla hoşunuza gidebilecek ya da yeni favoriniz olabilecek. Bunun için kendinize şans tanımalısınız.

Diyet yemeklerini daha lezzetli oluşturmak istiyorsanız farklı pişirme teknikleri denemekle başlayın. Haşlama sevmiyorsanız, ızgara deneyin. Yağda kızartmaktan hep uzak durun ve buğlama yöntemini tercih edin.

zayıf olmak

zayıf olmak

Salata ve diğer sosları ise kalori deposu olarak kullanmamak için evde kendiniz hazırlayın. Farklı tarifler üretebilir farklı harçları bu tariflerinizden kullanabilirsiniz. Örneğin diyet bisküvileri rondodan geçirip bir tatlı yapabilirsiniz.

Lezzet çok yönlü bir kavram olduğu için yakınmak yerine ideal püf noktasını arayarak diyet programınızı oluşturmanız mümkün.

Yanıtla