Yağsız Diyet Ürünleri Şişmanlatır mı?

Atıştırmalık üreticileri 80’li yıllarda yağsız diyet ürünleri satmaya başladığında, yağsız kurabiyeler, cips ve süt ürünleri raflardan kapışıldı. Ancak, birçok kişi yağsız diyetlere devam ettiği halde mucizevî şekilde sağlıklı bir hale gelmedi. Aslında, yağ tüketilmemesi, daha fazla sağlık sorununa nedenmiş gibi görünüyordu.

diyet

diyet

Yağsız Gıdalar Daha Fazla Kalori İçerir mi?

Yağsız, paketlenmiş gıdalar ile ilgili problem, görünüşte lezzetsiz olmasıdır. Tüm yağlar onlardan arıtıldığında, kek ve diğer yiyecekler yağlı yiyeceklere göre biraz daha kötü bir tada sahip diyebiliriz..Bu nedenle, üreticiler şeker, tuz ve yapay lezzetler gibi her türlü malzemeyi eklemek zorundalar.Aslında bütün bu katkılardan sonra, yağ içermeyen gıdalar, tam yağlı besinlere göre daha fazlakalori ve karbonhidrat içeriyor olabilir.

Artık tüm yağların kötü olmadığını biliyoruz. Doğru tür kötü kolesterolü (LDL) düşürebilir ve iyi kolesterolü (HDL) yükseltebilir. Yağ, hormonları ve sinir sisteminizi düzenlemeye, vitamin emilimine yardımcı olur, sağlıklı kan damarlarını korur, kemik sağlığını geliştirir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Ve trans yağ tehlikesi,az yağlı işlenmiş gıdalarda saklanıyor olabilir, bu yüzden dikkatli olun.

diyet yapmak

diyet yapmak

Yağsız bir ürün satın almak cazip geliyorsa, paket üzerindeki beslenme bilgilerini incelemek için bir dakikanızı ayırın. Şeker, tuz ya da yapay katkı maddeleri ile yüklü veya tam yağlı versiyonlarından daha fazla kalori varsa bırakın. Çoğu zaman, yağsız gıdalar ile midenizi doldurmak yerine, kontrollü tam yağlı gıdaları yiyerek daha iyi edersiniz. Tam yağlı versiyonlar, daha lezzetlidir ve asla paketintamamını yemediğiniz sürece sağlıklı olanıdır.

Yanıtla