Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

En zor diyetler arasında gösterilen limonata diyetini bir çok ünlü sanatçımız kullanmaktadır. Zor denilen bu diyette, sadece sıvı besinlerle diyet yapılıyor ve katı besin tüketimi neredeyse hiç yok denecek kadar azdır.

Bu diyeti kimse tavsiye etmese de bazı diyet uzmanları diyet kitaplarında bu diyete yer vermiştir. Zor bir diyet olan limonata diyetini kısa süreliğine uygulanmasının sağlık açısından daha yararlı olacağını belirtmek isteriz. Bu diyet sürecinde sonlara yaklaşıldığında katı besinlere geçiş olmalıdır. Bu besinler ağırlıkla portakal ve çorba olmalıdır.

İçerisinde iki yemek kaşığı taze limon suyu, iki yemek kaşığı katkısız akçaağaç şurubu, az miktarda arnavut biberi, bir bardakta oda sıcaklığında muhafaza edilmiş ve filtreden geçirilmiş suyla hazırlanan bu diyet günde 6 yada 12 bardak arasında ve sadece açlık hissi geldiğinde tüketilmelidir.

Bu diyetin ne kadar zor ve tehlikeli bir diyet olduğunu baştada belirttiğimiz gibi tekrar üzerinden geçelim. Bu diyetler 9 ile 20 kilo arasında kilo verebilirsiniz. Ama unutmayınki sadece sıvı ile besleneceğiniz için vücudunuz çok yorgun düşecektir o bakımdan bu diyet süresini kısa tutmanızı tavsiye ederiz.

Yanıtla