Mutlu Ruh Hali için Söylenmesi Gereken Sözler

Hayatınızı güzelleştirmek ve her zaman mutlu olmak, aslında elinizde. Hayata olumlu bakmak ve bir taraftan da fazla taviz vermemek için, kendinizi, dinleyin, adım atın. Çoğunlukla bizleri mutsuz eden durumlar, söylediklerimizden çok söylemediklerimizdendir. Karşınızdaki kişiye hayır diyemediğiniz zaman, ciddi sorunlara neden olabilir. Sevdiğiniz kişileri kırmamak adına evet derken, kendinizi sıkıntıya sokarsınız. Sıkıntıya giren kişi zamanla tükenmişlik sendromuna yakalanabilir.

Mutluluğunuz için Bu Sözleri Söyleyin

İş yaşantısında bazı kişiler ön plana çıkmak için kendi yapmadıkları işleri dahi kendilerinin yaptığını söyleyebilirler. Sizin emek harcadığınız bir işi başkası üstüne almışsa, bu durum sizi ciddi bir strese sokabilir. Kendinize olan güveni artırmak için kendi yaptığınız işi’ ben yaptım’ diyerek, yaptığınız işlerin arkasında durduğunuzu gösterebilirsiniz.

Olumlu ya da olumsuz bir eleştiri aldınız zaman teşekkür etmesini bilmelisiniz. Karşınızdakinin fikri ile zıt olsanız dahi durumu açıkça belirttiği için kendisine teşekkür etmelisiniz. Yaşı ya da iş konumu ne olursa olsun karşınızdaki kişiye teşekkür etmeniz, saygınlığınızı da artırır. Çağımızın büyük sorunlarından biri de kişinin kendisini sürekli mutsuz hissetmesi. Her zaman mutlu olmasanız da hayatınızda iniş ve çıkışların olacağını kabullenmelisiniz. Mutsuz olduğunuz zaman kendinizi kandırmayın. Mutlu olmadığınızı belirtmek sizi depresif kişilik olarak yansıtmaz.

İhtiyaç duyduğunuz zaman yardım istemelisiniz. Dengeli olduğunuz sürece karşınızdaki sizi anlayışla karşılar. Birinden yardım istediğiniz zaman kendinizi alçaltıcı duruma sokmazsınız. Aksine, tek başına kalkamayacağınız işleri, çevrenizle paylaşırsınız. Elinizdekilerle mutlu olmayı öğrenmeli ve kendinizi başkalarıyla kıyaslamayı bırakmalısınız.

Yanıtla