Pazartesi Sendromu Nedir?

İnsan psikolojisi birçok neden ve etkenden dolayı refleks gösterebilir. İnsanlarda etki gösteren olumsuz etkilerden birisi kuşkusuz pazartesi sendromu olmuştur. Pazartesi hafta sonu 2 gün tatil yapan insanların ilk iş günü olması nedeniyle birçok olumsuz etki hakim olur. Pazartesi sendromundan kurtulmak için insanların yapması gereken motivasyon yükselten sözler söylemesidir.

pazartesi sendromu

pazartesi sendromu

Pazartesi gününü güzelleştirmek istiyorsanız, şevkinizi, enerjinizi yükselten davranışlarda bulunmalı ve sözler söylemelisiniz. Öncelikli olarak hayatı ve kendinizi sevdiğinizi söyleyin. Hayatı seviyorum, kendinizi seviyorum diye telkin edin. Pazartesi sendromundan kurtulmak için yapmanız veya söylemeniz gereken sözlerin bazıları, Bugün pozitifim. Ben pozitif enerjinin en kuvvetli gücüyüm. Bugün mutluyum.

Pazartesi Sendromundan Kurtulmanın Yolları

Bugün mutluluğu yaşamak için kendime izin verdim diyebilirsiniz. Yine günlük olarak bugün hayatımdaki bütün sağlık, zenginlik başarı, neşe ve bolluğu kabul ediyorum diyerek memnuniyet oluşturabilirsiniz. Günün devamını merakla bekliyorum gibi ifadelerdir. Pazartesi sendromu insanlarda pazar akşamı başlar. Pazartesi sendromundan kurtulmak için öncelikli olarak zihnin dinlendirilmesi gerekir.

pazartesi

pazartesi

Daha sonra sabah yudumlayacağınız bitkisel çay bedeninizi ve zihninizi dinlendirecektir. Pazartesi gününün diğer günlerinden hiçbir farkının olmadığını bilmek gerekir. Pazar günü, kendinize yarın stresli bir gün olacak. Yoğun çalışma temposu beni bekliyor demek, pazartesi streslenmenizi artırır. Bazı insanlar pazartesi sendromunu ciddi oranda yaşar. Ancak bilinmesi gereken konu Pazartesinin Cuma ve diğer günlerden hiçbir farkının olmadığıdır. Kendinize sık sık iyimser ve pozitif olduğunuz söylemeniz olumlu etki eder.

Yanıtla