Psikolojik Olarak Rahatlatan Bazı Bitkiler

Hepimiz çoğu zaman hayatın getirdiği zorluklarla stres altına giriyoruz, bazen uykusuzluk yaşıyoruz, bazen huzursuz bir döneme girebiliyoruz. Yani Ruh sağlığımızı olumsuz anlamda etkileyebilecek küçüklü büyüklü bir takım olaylar hepimizin başına geliyordur. Kimisinde depresyon ve anksiyete bozuklukları gibi problemler dahi ortaya çıkabiliyor.

bitki çayı

bitki çayı

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için ruh sağlığına iyi gelen psikolojik olarak kişiyi rahatlatan bazı bitkilerden bahsettik. Siz de doğal bitki çayları ile kendinizi rahatlatabilirsiniz. Hem psikolojik olarak daha iyi hissetmiş olursunuz. Doğal bitki çayları tüketerek yan etkileri çok fazla olan ilaçlardan uzaklaşmış olursunuz.

Ruh Sağlığınıza İyi Gelen Bitki Çayları

Son zamanlarda birçok kişi doğal bitki çaylarına başvuruyor. Çünkü gerçekten şifa veren özellikle de ruh sağlığımıza iyi gelen bitkilerden ilki alıç meyvesi. Ekşi muşmula olarak da bilinen bu meyve kırmızı renkli bir ağaç bitkisidir. İyi bir antioksidan kaynağıdır. Eğer anksiyete bozukluğu yaşıyorsanız alıç meyvesi tüketebilirsiniz. Bir başka bitki ise kediotu kökü doğal bir antidepresan olarak bilinen kedi otu kökü uykusuzluğa ve depresyona çok iyi geliyor.

bitkiler

bitkiler

Eğer siz de uyku problemi yaşayan biri iseniz mutlaka kedi oku otu tüketmenizi tavsiye ederiz. Papatya yine vücudu rahatlatan bir etkiye sahip olan bitkilerden bir tanesidir. Uykuya dalma probleminiz varsa papatya çayı tüketebilirsiniz. Ayrıca sinir sisteminde düzenleyici etkisi vardır.

Yanıtla