Migren Ağrılarından Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Baş ağrısı birçok kişinin baş belalarından biridir. En şiddetli baş ağrılarından biri olan migren, kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kişinin bu ağrıyı kabullenmemesi gerekir. Genelde bir çok migren sahibi insanın yaptığı en büyük hatalardan biri de budur.  Yaşam kalitesini oldukça kötü etkileyen migrene karşı kendinizce belli başlı önlemler alabilirsiniz. Bu önlemler sayesinde ağrıyı en aza indirgemeniz mümkün. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için migrene karşı alabileceğiniz önlemlerden kısaca söz edeceğiz, mutlaka okumalısınız.

migren

migren

Migren Ağrılarından Kurtulun

Migren ağrısı geldiğinde kuşkusuz herkes bir ağrı kesici hap alır. Ama aldığınız hapı doğru kullanmalısınız. Bir ayda en fazla 4 ya da 5 tane ilaç almalısınız. Yoksa migren ağrılarınız daha da şiddetlenir. Kısacası kafanıza göre ağrı kesici ilaç almayın. Doktorunuza mutlaka başvurun.

Migreni en çok etkileyen şeylerden biri de uykusuzluktur. Bu nedenle uyku düzeninizi asla bozmayın. Her gün yeterli düzeyde uyuyun.  Yine düzenli beslenmek de şarttır. Her gün öğün atlamadan beslenmelisiniz. Buna ek olarak spor yapmanızı da tavsiye edebiliriz. Her sabah yürüyüş yapıp temiz hava almak da size çok iyi gelecektir.

migren ağrısı

migren ağrısı

Bir başka tavsiyemiz de alkol, çay ve kahveden mümkün olduğunca uzak durmanız olacak. İçeriğinde bulunan kafein migreni tetikleyebilir. Bazı besinler de migren ağrınızı tetikleyebilir. Bunları fark edin ve uzak durun

Yanıtla