Saç Bakımı İle İlgili Genel Bilgiler

Günlük saç bakımı her bayanın kesinlikle ve kesinlikle yapması gereken uygulamalardandır. Özellikle yazın sıcak güneşi ve deniz sebebiyle saçlarımız daha hızlı şekilde yıpranabiliyor. Bu noktada uzmanlar kadınların saçlarına ayrı bir bakım uygulaması yapması gerektiğine değiniyorlar.

saç bakımı

saç bakımı

Eğer denizin, güneşin ve havuz klorunun saçınızda olumsuz etki bırakmasını istemiyorsanız belli başlı hususlara dikkat etmek zorundasınız.  Aksi takdirde saçlarınızda mat bir görünüm güçsüzlük ve cansızlık gözlenebilir. İşte bu yüzden bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için özellikle de yaz aylarında uygulanması önerilen bakım uygulamalarından bahsettik.

Sac Bakımında Nelere Dikkat Etmeli?

Daha yumuşak parlak ve yıpranmış saçlara sahip olmak için ilk dikkat etmeniz gereken şey saçlarınızı deniz ve havuzdan sonra ılık su ile yıkamak.  Tuz veya klordan hemen arınmasını sağlamak şart. Yine saç tipinize uygun şampuanları tercih etmemiz gerekir. Saçınızın nem ihtiyacını mutlaka karşılamalısınız. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı güzel ve yumuşak saçlar olur. Unutmayın ki saçlarda tıpkı cilt gibi güneşin sıcaklığından hızlı bir şekilde etkileniyor. O yüzden sabah 10.00 ila öğlen 16.00 arası dışarı çıkmamızı tavsiye etmiyoruz. Çıkarsanız bile şapka kullanmanızı öneriyoruz.

saç yıpranması

saç yıpranması

Bilmeniz gerekir ki saç derisi kaliteli ve sağlıklı saçlar için önemli bir noktadır. Bu yüzden saç derisine doğru bakım uygulamalısınız. Bu yüzden saç tipinize uygun şampuan ve saç bakım ürünleri kullanmanız önemlidir.

Yanıtla