Yüz Kontürlemesi Nasıl Yapılır? 

Kadınlar profesyonel bir şekilde yaptıkları takdirde makyajlarından oldukça etkili sonuçlar elde etmeyi başarırlar. Çünkü bu sayede yüzde arzu edilen kısımlar gölgede bırakılırken istenilen kısımlar ise ön plana çıkartılarak yüz hatları belirlenir. Bu aşamada önemli olan şey yüz kontürlemesinin doğru yapılmasıdır.

kontür yapımı

kontür yapımı

Yüz Şeklini Belirleyin

Pek çok kadın yüz kontürlemesini yanlış yaptıkları için kötü bir görüntüye sahip olabiliyorlar. Halbuki düşünülenin aksine kontürleme işlemleri çok kolay bir şekilde yapılabilir. İlk aşamada yüzün şeklini belirlemek gerekmektedir.

Ardından cilt, kullanılacak olan makyaj bazı ile kontürlemeye hazır hale getirilir. Baz kullanılmazsa cildin renk tonlarında değişimler kendini gösterir. Elmacık kemikleri çok fazla ön plana çıkıyorsa, cildin iki ton koyusunda kontür yapılmalıdır. Kontür elmacık kemiğin tam üstüne uygulanmalıdır.

yüz kontür

yüz kontür

Çene bölgesinin alt kısmı çok sivri ve öne doğru çıkık bir haldeyse, bu bölge için de çene kemiğinin alt kısmından gölgelendirme işlemi yapılacaktır. Kontürlemenin sonrasında ise geri plana atılan bölgeler için aydınlatma yapılmalıdır. Nasıl ki kontürlemede iki ton koyu renk ürünler seçiliyorsa, aynı şekilde aydınlatıcının da tonu doğru olarak belirlenmelidir.

Cilt tonundan iki ton açık seçilecek olan aydınlatıcı başta gözaltları olmak üzere eğer küçükse çene kısmı ve burun bölgesinde de kullanılmaktadır. Burun kanatlarına aydınlatıcılar kullanıldığı takdirde bu bölgeler çok daha kibar ve zarif bir görünüme sahip olacaktır.

Yanıtla