Almanya Vizesi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Her yıl pek çok insan kültürel geziler veya iş seyahatleri için ziyaret edilen Almanya’ya gitmek adına ilk önce vize başvurusu yapmak gerekir. Bu sebeple almanya vizesi başvuru koşullarının bilinmesi gerekir. Vize başvuru koşulları, konsolosluk tarafından talep edilen belgeler ile başvuru ücretleri konuları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

C Tipi Vize Nedir?

C tipi almanya vizesi kısa süreli vize olma özelliğine sahiptir. 90 güne kadar olan turistik geziler, tedaviler, eğitim faaliyetleri, spor ve kültürel faaliyetler gibi çeşitli nedenlerle seyahat edecek kişiler Schengen vizesi olarak da isimlendirilen C tipi vizeye başvurabilir.

Bordo pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları Schengen vizesi sayesinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Almanya’ya seyahat etmeleri mümkün olur. Yeşil, kırmızı, siyah ve gri pasaportu bulunan kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vize almadan Almanya’ya seyahat edebilirler.

Almanya Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

almanya vizesi başvuruları için konsolosluk veya elçilikten randevu alma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu randevuların Almanya’ya seyahat etmeden yaklaşık 15 gün önceden alınması gerekir. Elçilik veya konsolosluklardan alınan randevuların ardından istenen belgeler hazırlandıktan sonra bunların elde teslim edilmesi gerekir.

Konsolosluktan randevu almadan aracı kurumlar yardımı ile kısa sürede vize alma işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. www.vizekeyfi.com sitemizden konu ile alakalı hizmet alabilirsiniz. Pasaport ile önceki vizelerin bütün kopyalarının seyahat tarihlerinden önce en az 3 ay geçerli olması önemli bir konudur. Bunun yanında pasaportlarda en az iki adet boş sayfa bulunmasına da dikkat edilmelidir.

İlk defa Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilerin randevu alarak parmak izi vermeleri gerekir. Parmak izi 5 yıllık süre için geçerli olur. 10 yılın üzerinde olan pasaportlarla Almanya’ya seyahatlerin yapılması mümkün olmaz.

Vize Sponsor Dilekçeleri Ne Zaman Geçerlidir?

Aylık belirli geliri olmayan işsizler, öğrenciler, geliri yeterli olmayan çalışanlar veya şirket sahipleri Almanya vizesi başvurusunda bulunurlarken sponsor desteği alabilirler. Bu sponsorların kişilerin 1. dereceden akrabası olması zorunluluğu bulunur.

Çalışmayan veya öğrenci olan kişilerin banka hesaplarında yeterli bakiye olması halinde sponsor desteğine ihtiyaç olmadan vize başvurularında bulunmaları mümkündür. Bu gibi durumlarda kişilerin aylık geliri olan 1. derece akrabalarının sadece dilekçe yazmaları yeterli olacaktır.

Yanıtla