Sağlıklığınız İçin Havuz Suyu Analizi 

Havuz suyu analizi açık yada kapalı havuzu olan herkesin yaptırması gerekli olan bir işlemdir. Havuz suyu analizi için bu işlemi yapan firmalara başvurarak havuz suyu analizi yaptırılmalıdır. Firma havuzun kenarından 50 santim uzaklıktan ve su üstünün 20 santimetre altından örnek alır. Ardından form doldurulur ve alınan bu örneği numara verilir. Örneğin incelenmesi için alınmış olduğu andan itibaren 12 saat içerisinde deney yapılır. Bu 12 saatlik süreç mikrobiyolojik analizler için geçerli kılınmıştır. Kimyasal analizler için ise 24 saat içinde ulaşması yeterli olacaktır.

Havuz Suyu Analizi Neden Yapılır?

Havuz suyu analizi yaptırmak sağlık açısından son derece önemlidir. Hastalıklar havuz gibi toplu kullanıma açık olan yerlerden çok daha fazla bulaşır. Bu nedenle havuz suyu analizi yapılması sağlık açısından büyük önem arz eden. Havuz suyu analizi yılını belli dönemlerinde analiz uzmanı firmalar tarafından yapılmalıdır şahsa ait ya da işyerine ait olmasının burada herhangi bir önemi yoktur. Aile içinde bulunan bireylerdeki en küçük bir bulaşıcı hastalık bile havuzlardan diğer aile bireylerine yayılabilir. Bu nedenle havuz suyu analizi yatırma işlemi kesinlikle ihmal edilmemeli ve havuz suyu ile bulaşabilecek olası hastalıkların önüne geçilmelidir.

Havuz Suyu Analizi Hizmeti Alabileceğiniz Firmalar?

Havuz suyu analizi yapan birçok firma vardır. Fakat her firma kaliteli ve güvenilir havuz suyu analizi hizmeti vermediği gibi gerekli özeni de göstermez. Bu nedenle havuz suyu analizi yaptırılırken kesinlikle profesyonel ve köklü bir firma ile çalışmak gereklidir. Hem kendisi adını sende aile bireylerinin sağlığı için havuz suyu analizi işlemi işinin ehli firmalara teslim edilmelidir.

Profesyonel biyolog ve kimyagerler tarafından hizmet sunan ve başarı oranı yüksek bir firma ile anlaşma yapmak büyük önem arz eder. Havuz suyu analizinde ücretler firmadan firmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Havuz suyu analizinin yapılmasının ardından gönül rahatlığı ile havuzlar kullanılabilir. Kaliteli güvenilir ve uygun fiyatlı havuz suyu analizi yaptırmak isteyenler  https://www.analizistek.com/havuz-suyu-analizleri sitesini ziyaret ederek bilgi alabilir güvenle hizmet talebinde bulunabilir.

Yanıtla