Avokadonun Faydası

Her meyvenin kendine göre bir tadı, insan sağlığı için bir yararı vardır. Bunlardan birisi olan Güney Amerika meyvesi olan avokado, vitamin deposu meyve olduğu gibi sayısız yararı vardır. Gündelik yaşamınızda avokado yemenizi gerektiren bilinen 11 neden var. Bunların başında ilk sırayı yağ, mineral, omega 3, folik asit ve vitamin açısından zengindir. Birçok hastalığının önüne avokado yiyerek geçebilirsiniz. İkinci yararı, diyet yapanlar için harika bir besindir.

avakado

avakado

Çünkü lifli yapısı besleyici olduğu gibi tok tutma özeliğine sahiptir. Bağışıklık ve sindirim sistemine de yardım olan bir besindir. Avokado’nun üçüncü faydası göz ve kalbe çok iyi geliyor olmasıdır. Aynı zamanda damarların genç kalmasını sağlar. İçindeki vitaminler sayesinde yaz aylarında güneşten gelen zararlı ışınlardan korur.

Lif Dolu Avokado Yemeye Ne Dersiniz?

Avokado’nun bilinen dördüncü faydası avokadoyu püre hale getirerek cildinize sürmeniz durumunda eşsiz bir temizlik ve parlaklığa sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ciltte oluşan yaralanma ve kaşıntılarda avokado’dan yapacağınız püre ile tedavi edilir. Avokadonun beşinci faydası özellikle ağız kokusu kişiler içindir. Yatmadan önce bir dilim avokado meyvesi yemek ağız kokusunu giderecektir.

avakadonun faydaları

avakadonun faydaları

Nefesin temiz kokması için etkili olan avokado meyvesi, her sabah yemeniz gereken meyvelerden birisidir. Avokado meyvesi kadın hastalıklarının önüne geçilmesi konusunda da etkin bir meyvedir. Avokado’nun yedinci faydası ise avokadonun bu kez kendisi değil çekirdeğidir. Yüzde 70’i Antiokasidan olan avokado çekirdeği ilerleyen yaşlarda kolesterol, tansiyon ya da şeker hastası olmamanız için yardımcı olur.

Yanıtla