Beyin ve Beden Sağlığı için İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Beyin ve beden sağlığını korumak için ne kadar erken dönemde yediklerinize dikkat ederseniz o kadar kalıcı bir yaşam kalitesi hazırlarsınız. Zaman çok hızlı ilerler ve bir süre sonra çok geç kaldığınızı fark edersiniz. Yaşlanmak hayatın olağan süreci, ancak bu olağan süreci en iyi şekilde geçirmek sizin elinizde…

beden sağlığı

beden sağlığı

Ruh ve Beden Dengesi için Tüketmeniz Gerekenler

Doğru gıdaları tüketerek beden ve ruh sağlığınızı iyileştirmek ve dengede tutmak hiç de hayal değildir, bunun için öncelikle tüketmeniz gereken fitobesinler sağlık için en gerekli olanlarıdır. Fitobesinler, vücutta kendiliğinden oluşan beyin hücrelerini onaran kimyasallardır. Doğanın zengin popülâsyonu içerisinde kolaylıkla bulunabilen birçok bitkide, özellikle koyu renkli ve daha yoğun renkli olan sebzelerde fitobesinler fazladır.

  • Zinde bir şekilde güne başlamak için fitobesinlerce zengin; yeşil çay, nane, fesleğen, maydanoz, zencefil, zerdeçal, limon ve biberiye tüketin.
  • Koyu yeşil, mürdüm, mor, kırmızı, turuncu gibi her renkten besinleri her gün içinde mutlak yemeklerinize ekleyin.
beyin sağlığı

beyin sağlığı

  • Ayrıca sindirim sistemindeki iyi huylu bakterilerin çoğalmasını sağlayan probiyotikler psikolojinize iyi geliyor ve konsantrasyonu artırıyor. Süzme yoğurt, fermente turşu, kefir, boza gibi gıdalar içerisinde bolca doğal probiyotikler bulunuyor.
  • Sağlıklı beynin kimyasal formülünde faydalı sağlıklı yağları atlamamak gerek. Zeytinyağı, soya yağı, susam yağı, çörekotu yağı gibi doğal yağları muhakkak beslenmenize ekleyin. Omega 3 açısından zengin balık ve cevizi mutlak tüketmeye çalışın ve elbette bolca hareket ederek bedeninizi aktive edin.

Yanıtla