Balkon ve Bahçeler için Dinlenme Köşeleri Tasarlamak

Balkon ve bahçe gibi yaşam alanlarını mevsimlere göre doğru kullandığınız ve dekore ettiğiniz zaman son derece keyifli yaşam alanları elde edebilirsiniz. Uygun fiyatlara satın alabileceğiniz ufak tefek mobilyalar ile kendinize dinlenme köşeleri yaratabilirsiniz. Hayal gücünüz ve el emeğiniz ile başarabileceğiniz bu alan tamamen size özel olacak.

Bahçeler ya da balkonları dinlenme köşeleri haline getirmek istiyorsanız ilk olarak iskelet kısımları için delikli tuğlalar, diğer bilinen adı ile briket ve kalasa ihtiyacınız olacak. Bunun dışında oturma alanları için sünger ve kumaş parçalarına da ihtiyacınız olabilir.

bahçe köşesi

bahçe köşesi

Elde ettiğiniz tuğlaları ne kadar yükseklik ve genişliğe ihtiyacınız var ise karşılıklı olarak yerleştirebilirsiniz. Tuğlalar ile seçtiğiniz kumaşları uyumlu hale getirebilmek için ise iki malzemeyi de boyamayı deneyebilirsiniz. Daha sonra tahtalarınızı delikli kısımlardan geçirerek oturma alanınız için bir iskele yapmaya başlayabilirsiniz.

Aksesuar Kullanımına da Özen Gösterin

Dinlenme alanına koyacağınız mobilyanın aşırı büyük boyutlu olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca uygulamanızı duvara yakın bölgelere yaptıysanız duvara yaslanmak için ufak yastıklara da ihtiyaç duyabilirsiniz. Yastıklara da uyumlu kılıflar seçerseniz son derece şık ve uyumlu bir oturma köşesi tasarlamış olursunuz.

bahçe mobilyaları

bahçe mobilyaları

Yarattığınız alanın daha estetik ve ilgi çekici gözükmesini istiyorsanız ufak tefek aksesuarlar da kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Aksesuarlar ile dekorasyon stilinizdeki bütünlüğü kusursuz bir şekilde sağlamaya sizler de başlayabilirsiniz.

Yanıtla