Bebek Odalarında Bulunması Gerekenler

Çocuklarımızın bizim her şeyimizdir. Özellikle yeni doğan bebekler için çocuğun bebek odasında olması gereken ürünler vardır. Bu ürünler her bebek odasında olması gerekir. Kız ve erkek çocukların odasında bulunması gereken bazı eşyalar var ki bunlar kullanım alanı çok fazla olan ürünler olmuştur.  Bebek odalarında bulunması gerekenlerin başında ateş ölçer gelir.

bebek odası

bebek odası

Son teknoloji ile donanımlı hale gelen ateş ölçer ile çocuğunuza olası bir durumda anında müdahale edebilirsiniz. Çocukların yatak odalarında bulunması gereken ikinci teknoloji ürün nem ölçer olmuştur. Çocukların odalarındaki nemin derecesini ayarlamaya yardımcı olan bu ürün bebeğinizin boğazının kurumasını engeller. Hava nemlendirici ve nem alma cihazları ortamdaki havayı ayarlayarak çocuğunuzun rahat nefes alıp vermesini sağlar.

Bebek Odasında Oda Sıcaklığı Nasıl Ayarlanır

Bebek odalarında bulunması gereken bir diğer ürün olan sıcaklık ölçer ise evde bebeğinizin oda sıcaklığını ayarlamanıza katkı sağlar. Normal şartlarda gündüz bebek odanızın sıcaklığı 22-24 olurken, gece ise sıcaklık 18-20 derece olmalıdır.  Bebek odasında saat bile çok önemlidir.

erkek bebek odası

erkek bebek odası

Çocuğunuz mama saati, ilaç saati ve farklı birçok konuda zaman takibi yapabilmek için bebeğiniz odasının bir köşesinde saat olması gerekir. Bebek odasında olması gereken diğer ürünler ise bebek telsizi, müzik çalar, koltuk, atık bez kutusu, bebek giysi askısı, oyuncak kutusu ve mama sandalyesi bebek odalarının en vazgeçilmez elbiseleri olmuştur. Bebek odalarında rahatlık ve fonksiyonel ürünlerin seçimini yapmalısınız.

Yanıtla