Dağıtım Panoları

Dağıtım panoları sayesinde ana şebekedeki enerji iletilmesi gereken yerlere TEDAŞ Şartnamesi’ne uygun olacak şekilde ulaştırılır. Dağıtım panoları üç ayrı tipte üretilir. Galvaniz saclardan oluşan ürünlerin dışında elektrostatik boya bulunur. Bu boyalar ürünün dayanıklı olmasını sağlarken, aynı zamanda çevresel faktörlerden kolay kolay etkilenmemesine de yardımcı olur.

Alacağınız dağıtım panoları her türlü hava koşuluna dayanıklı olmalıdır. Aynı zamanda darbe sonucunda işlevini kaybetmemesi de gerekiyor. Dağıtım panolarının değişik tasarımlara sahip üretimlerini de temin etmeniz mümkündür. Dağıtım panolarının içeriğinde alevi iletmeyen maddeler bulunur. Bundan dolayı panolar oldukça güvenilir ve dayanıklıdır.

Dağıtım panolarının morötesi ışınlara dayanıklı olduğunu da bilmelisiniz. Sahalardaki ekipman verilerinin hepsi ilk etapta dağıtım panolarında toplanır. Dağıtım panoları, kumanda odası ve şalt sahası arasında da köprü görevi görür.

Dağıtım Panolarının Kalitesi

Normal şartlarda dağıtım panoları laboratuar ortamında incelendikten sonra tüketicilere sunulur. Bu da ürünün ne kadar güvenilir olduğunu gösterir. Kaliteli bir dağıtım panosu, her türlü hava koşuluna dayanıklı olan dağıtım panosudur. Bundan dolayı dağıtım panosu alırken çevresel faktörlere karşı dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Hava koşullarına dayanıklı olmayan dağıtım panoları hem kaliteli hem de güvenilir değildir. Ayrıca hava koşuluna dayanıklı olmayan bir dağıtım panosu laboratuar incelemesinden başarıyla geçemez. Bu da böyle bir panoyu almamanız için oldukça geçerli bir sebeptir. Bundan dolayı dağıtım panosu alırken alışveriş yapacağınız yeri ve alacağınız dağıtım panosunu detaylı bir şekilde incelemeniz daha doğru olur.

Dağıtım panoları

Dağıtım panolarının farklı renk seçenekleri de bulunur. Dağıtım panolarının en yaygın özelliklerinden birisi de asit ve bazlara karşı dayanıklı olmasıdır. Kullandığınız dağıtım panolarının normalde kimyasal dayanımı olması gerekir. Bu yönden güvenilir bir şekilde dağıtım panolarını kullanabilirsiniz.

Dağıtım Panolarının Fiyatları

Dağıtım panoları elektrik iletmeyen özelliklere sahiptir. Rutubet ve nem bulundurmamaları bakımından işe yarayan bir üründür. Dağıtım panosu alacağınız zaman ürünün ne kadar çok fiyat seçeneğine sahip olduğunu göreceksiniz. Bu sizin karar vermenizi zorlaştırabilir. Eğer karşınıza çıkan fiyat seçeneklerini kıyaslayarak araştırma yaparsanız daha kolay dağıtım panosu seçersiniz.

Dağıtım panosunu alacağınız yerin güvenilir olması da önemlidir. Özellikle internetten alışveriş yapan kişilerdenseniz daha çok araştırma yapmanız sizin yararınızadır. Böylece daha temkinli davranmış olursunuz. Eğer dikkatli davranmazsanız önüne geçemeyeceğiniz birtakım sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz bile vardır. Dağıtım panolarının çevresel faktörlere, asit ve bazlara dayanıklı olması; içerisinde nem ve rutubet barındırmaması bu yönden çok önemlidir.

Dağıtım panosu alacağınız güvenilir bir yer bulamıyor olabilirsiniz. Özellikle internet alışverişini kendi çıkarına kullanan birçok alışveriş sitesi varken karar vermeniz daha çok zorlaşır. Ondan dolayı hemen karar vermemelisiniz. Eğer güvenilir bir site arıyorsanız https://www.ponismetal.com.tr/saha-dagitim-elektrik-panosu-nedir adresinden dayanıklı, kaliteli ve uygun fiyatlı dağıtım panolarına rahatlıkla ulaşmanız mümkündür.

Yanıtla