Daha Çekici Görünmek İçin İpuçları

İlişkiler konusunda yapılan araştırmalar ile hangi kadınların erkekler tarafından daha çekici olduğuna dair bazı bulgular var. Araştırma sonuçlarına göre bazı durumlar sizi binlerce kişi arasında ön plana çıkararak daha çekici görünmenize imkân tanıyabilir.

Çekici Görünmek için Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Manchester Üniversitesinde yapılan araştırmalarda kadınların en çekici fiziksel özelliklerinin dudakları olduğu söyleniyor. Özellikle pembe ve kırmızı ruj erkeklerin için daha dikkat çekici bir unsur. Eğer çekici görünmek istiyorsanız kırmızının gücünü kullanın.

çekici kadın

çekici kadın

Hoşlandığınız kişiyle göz teması kurun. Karşınızdaki kişiden etkilendiğinizde vücudunuz otomatik olarak harekete geçer ve göz bebekleriniz büyür. Büyük göz bebeklerini çekici bulmayan yoktur.  Kısacası bakışmaktan çekinmeyin.

Yine yapılan araştırmalar gülümseyen kadınların erkekler tarafından daha dikkat çekici olarak görüldüğünü ortaya koyuyor. Gülümsemeye devam edin. Olumsuz ve asık suratlı kişilerle kimse dost olmak istemez.

Ses tonu karşınızdaki kişiyi etkilemede önemli faktörlerden. Ses tonunuzu yükseltmeniz sizin daha canlı bir kişiliğe sahip olduğunuz etkisini uyandıracaktır.

çekici olmak

çekici olmak

Vücut dilinizi kullanın. Hoşlandığınız kişi karşınızda oturuyorsa ona karşı eğilerek konuşun. Bir yere dayanarak, başınızı hafif eğerek ve ayaklarınızı hoşlandığınız kişiye doğru çevirdiğinizde iletişime açık olduğunuzu vücut dilinizle ifade etmiş olursunuz.

Allık kullanın. Allık kullanmak sağlıklı göründüğümüz mesajını karşımızdakine verir. Çekici görünmemize sebep olan tüm unsurların sebebi sağlıklı bir görüntüye sahip olmaktan gelir. Biraz allık kullanmak yüzümüze renk katacağından bizleri daha sağlıklı gösterecek ve karşımızdakine olumlu mesaj verecektir.

Yanıtla