Evdeki Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

Karıncalar, bilim dünyasının da devamlı olarak araştırdığı gizemli bir dünyaya sahiptir. Apartmanın en üst katında bile otursanız evinize yerleşebilecek olan bu ufak hayvanlar çalışkanlıkları ile de ünlüdür. Karıncaları öldürmek istemiyorsanız, ancak evinizi de karıncalara teslim etmek istemiyorsanız uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcut durumda.

evde karınca

evde karınca

Karıncaları Takip Etmeyi Deneyin

Karıncaları öldürme fikri size uygun gelmiyorsa ilk olarak karıncaların hangi bölgede olduklarını tespit edin. Karıncalar genellikle yiyecek avına çıktıkları için mutfakta ya da kırıntıların kaldığı bölgelerde yer alırlar. İşe ilk olarak bu bölgeleri daha hijyenik ve steril hale getirmek ile başlayın. Böylelikle karıncalar yem bulamadıkları bu alanları terk etmek zorunda kalabilirler.

Mutfağınıza gösterdiğiniz bu özenin aynısını evinizin her bölgesine göstermeniz gerektiğini unutmayın. Evin herhangi bir yerinde kırıntı, gıda maddesi ya da su damlaları kaldıysa karıncalar evinizi o bölgelerden istila etmeye başlayabilir.

karınca

karınca

Evinizin tadilatını gözden geçirmek de bir diğer yöntem olabilir. Karıncalar genellikle evlere çatlaklardan ve ufak boşluklardan sızarlar. Evinizde gözünüze çarpan ufak çatlakları ve boşlukları kapatmayı deneyin. Bu tür boşluklar aynı zamanda uçan zararlıların ve diğer böcek türlerinin de evinize girmesine sebep olabilir.

Tüm bu yöntemleri uyguladığınız halde karıncalardan kurtulamadığınızı düşünüyorsanız evinizi profesyonel bir ilaç firmasına ilaçlatmayı da deneyebilirsiniz. Ancak bu yöntemi sona saklayın ve ilk olarak sizler için önerdiğimiz bu yöntemleri deneyin.

Yanıtla