Feng Shui ile Ev Dekore Etmenin İç Huzura Açılan Kapısı

Feng Shui, yaşam alanlarında enerjinin en iyi şekilde akabilmesi adına mobilya ya da aksesuarların en uğur dolu şekilde yerleştirilmesi sanatına verilen isim. Pozitif olan enerjiyi çoğaltarak negatif enerjiyi azaltacak şekilde evinizi düzenlemek mümkün. İnsanların evinde mutlu ve huzurlu yaşaması için bu dekorasyon ev sahibinin zevklerine bırakılıyor.

Evdeki bolluğu, bereketi, aşk ve sağlık gibi çok fazla alanı simgeleyen yıldızlar uygun bir şekildde hesaplandıktan sonra iyi olan yıldızları kullanarak Feng Shui felsefesine uygun olarak ev dekore edilebilir.

dekor

dekor

Feng Shui Felsefesinde Hangi Objeler Uğurlu Olarak Adlandırılır?

Sizin için koruyucu ya da uğurlu olan neyse evinizin girişinde onun olması uygundur. Örnek vermek gerekirse nazar boncuğu ya da bir fil olabilir. Eve gelen enerjiyi bu şekilde koruyabilirsiniz.
Yaşam alanızdaki bambu ya da orkide ise pozitif enerji veren bitkilerden. Orkide, insan ilişkilerinde uyum, bambu ise sağlık ve zorluğa rağmen yaşamayı simgeliyor.

Feng Shui felsefesinde doğada bulunan 5 element çok önemli. Evinizde mum yakabilir, bir buket taze çiçek ya da bir kristal ile evinizi aktif hale getirebilirsiniz.

feng shui

feng shui

Evinizin ya da ofisinizin sizi yansıttığını asla unutmayın. Sevmediğiniz, sizi rahatsız eden her şeyden kurtularak yaşam alanınızı size huzur veren bir hale getirmelisiniz. Evinize her girdiğinizde ise evinize iyi ki geldiğinizi ve rahat, huzurlu olduğunuzu da dile getirmeniz çok büyük önem taşıyor.

Yanıtla