Kahvaltıların Rengi Nar Reçeli

Reçel ile başlayan sabahların sonu mutluluktur. Meyveli reçeller her zaman kahvaltılarda baş köşelere konmuş çokça tercih edilen besinlerdendir. Günün en önemli öğünü olan kahvaltının kesinlikle sağlıklı bir şekilde yapılması ve tam verim alınarak tamamlanması gerekiyor. Bu yüzden yapmanız gereken iki şey var. Biri reçelin seçimi diğeri de reçeli alacağınız yerdir.

İnsan Dostu Nar

Beslenme ve diyet uzmanları son zamanlarda kahvaltılar için nar reçelini öneriyor. Nar herkesin yakından tanıdığı ve çoğu insanın da severek tükettiği bir meyvedir. Son zamanlarda nar reçeli oldukça revaçta. Özellikle fazla kiloları olan insanlar kahvaltılarında ne yiyeceğini şaşırıyor. Siz de biliyorsunuz ki yemek yemeden kilo verilemez. Diyetisyenler diyet yapan bayanlara sabahları fazla abartmamak üzere nar reçeli yemelerini öneriyor.

nar reçeli

nar reçeli

Mide Rahatsızlıklarına Birebir

Nar reçeli bünyeyi dengede tutan oldukça yararlı bir besindir. Zaten reçelin ana temasını oluşturan nar başlı başına insan sağlığının dostu olarak nitelendirilebilir. Gribal enfeksiyonlara karşı büyük etkisi olan nar sizleri sürpriz griplerden korur. Bitmek bilmeyen hapşırık krizlerinden ve gününüzü rezil eden burun tıkanıklıklarından nar reçeli yardımı ile kurtulabilir ve hatta korunabilirsiniz. Mide sağlığınıza da fazlasıyla yararlı olan bu reçel midenize adeta bir şölen yaşatabilir. Nar reçelinin içinde bulunan besinler midenizin kuvvetlenmesini sağlar ve olası zehirlenmelere, mide şişkinliklerine karşı midenizin direncinin yükselmesine destek olur.

Çeşitli sebeplerden dolayı ishal rahatsızlığına yakalanabilirsiniz. Karın ağrıları, kusma ihtiyacı ve sürekli tuvalete gitme modu size gününüzü zehir edebilir. Buna karşı nar ve nar reçeli sizi iyi edecektir. Ayarını çok kaçırmadığınız sürece ishal gibi rahatsızlıklar size zarar veremeyecektir. Ayrıca kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı da narın etkisi büyüktür. Nar reçelinin içinde bulunan polifenol ve antosiyanin adlı maddeler E vitamininden 20-25 kat üstün etkiye sahiptir. Bu maddeler damarlarınızda meydana gelebilecek plak artışını ya da daralmayı önleyecektir. Daha pek çok faydası bulunan nar reçelini haticeteyze.com’dan satın alabilirsiniz. Tamamen doğal ortamlarda hazırlanan bu reçeli güvenilir imkanlar ve uykun ödeme koşulları altında almanız mümkündür. Detaylı bilgi için, http://www.haticeteyze.com/ adresine girebilirsiniz.

Yanıtla