Mevsim Buketi İçerisinde Hangi Çiçekler Vardır?

Çiçeklerin çoğu mevsimine özgüdür. Bazı çiçekler yıl boyunca bulunsa da, mevsimlerin değişmesi bazılarını etkilenmeyen çiçeklerde var. Kış mevsiminde çiçek, mevsim buketihediye etmek isteyenler pek çiçek çeşitleri ve renkleri olmayacağını düşünebilir, fakat sanıldığından çok daha fazla kış çiçeği vardır.

Kış Mevsimi Çiçekleri

Amaryllis (Güzelhatun çiçeği), Anemon (Manisa lalesi), Camellias (Kamelya), Kazablanka Lilyumları, Unutmabeni, Fransız Laleleri, Gardenya, Holly (Çobanpüskülü), Yasemin, Orkide,  Gerbera ve daha pek çok çiçek türü mevsim buketi içerisinde yer alabilir. Yıl boyunca kullanılabilen gövdeler; Solidago, Montecasino Aster, Gypsophila, Hypericum, Limonium, Kraliçe Anne’nin Danteli, Statice Sinuata gibi bitkilerdir. Onları birçok çiçek buketi içerisinde görmüşsünüzdür. Estetik bitkiler buketi sarar ve çeşitli heyecan verici çiçekler renkleri ile gelir. Mevsim buketi Kütahya bölgesinde de bulabileceğiniz buketlerdir.

İlkbaharda Mevsim Buketinizi Dolduracak En Renkli Çiçekler

Bahar zamanı çiçek coşma zamanıdır. Kuzey yarımkürede bahar zamanı Mart-Mayıs ayları Güney yarımkürede ise Eylül-Kasım ayları arasında gerçekleşir. Kuzey ve Güney yarımküre arası ticaret sayesinde neredeyse yılın her mevsiminde bahar çiçekleri bulunabiliyor. En güzel bahar çiçeklerinden bazılar arasında; Orkide, Gül, Lale, Papatya, Zinnia, Sümbül, Karanfil, Lilyum, Delphimium, Peygamber çiçeği, Frezya, Gerbera sayılabilir.

En Güzel Yaz Mevsim Buketi Çiçekleri

Yaz, kuzey kutbu buz topraklarında gece yarısı güneşinin mevsimidir. Neyse ki ulaşılabilir güzelliklere çok yakınız. Yaz ayları mevsim buketi içinde seçemeyeceğiniz kadar alternatif çiçek ile doludur.Glayöl, İpek çiçeği, Gazanya, Petunya, Alisyum, Ortanca, Gardenya, Genista, zencefil,İris, Leylak, Yıldız, Lisianthus sadece birkaçıdır.

En Güzel Sonbahar Çiçekleri

Sonbahar boyunca renk değiştiren güzel yapraklar harikadır. Bunun yanında inatla çiçek açmaya devam eden çiçekler yok mu? Acashia (Akasya çiçeği-mimoza), Allium (Soğan çiçeği), Alstromeria (Prenses zambakları), Amaranthus, Anemon, Bittersweet, Karanfil, Çin çileği, Krizantem, Cockscomb (Horozibiği), Gerbera, Juniper, Liatrus, Lily, Gül, Rowen çilek, Solidago, Asyatik, Zambak, Orkide ve sayamadığımız pek çok çiçek var.Mevsim buketi Kütahya firmalarında her çeşidiyle bulunabilmektedir.

Yanıtla