Saç Kaynağı Nedir?

Uzun saçlara sahip olan kişilerin kestirdiği saçlarını tekrar uzatmak istemesi ya da saçlarının daha dolgun gözükmesini istediği gibi durumlarda kişilere saç kaynağı tekniği uygulanabilir. Günümüzde çok sık uygulanan saç kaynakları, saçın doğal bir şekilde görünerek daha uzun gözükebilmesini sağlar. Saçın boyanması sırasında yapılan yanlışlıklar ya da yanlış kesim sonucunda saçların kısalması gibi sorunlardan şikayetçi olan kişiler saç kaynağından yararlanabilirler.

Saç Kaynağı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç kaynağı yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak bu alanda uzman olan bir kuaföre ya da saç bakım uzmanına danışmalısınız. Saçlarınızın bu işlem için uygun olup olmadığını kontrol etmeniz daha sonra karşılaşabileceğiniz kötü sonuçları engelleyebilmenizi sağlar. Eğer saçlarınızı çok sık boyatıyorsanız ve saçlarınızda aşırı kopma ile birlikte yıpranma da mevcut ise, bu saçlara saç kaynak uygulanması tavsiye edilmez.

Saçlarınızın uygunluk kontrolünden sonra sizin saç yapınız ve istediğiniz stilinize uygun olan farklı saç kaynak teknikleri arasından seçim yapabilirsiniz. Saç kaynağı, saçın dip kısımlarının 0.7 cm ile 1 cm kadar uzağından başlatılır. Böylelikle bağlantı noktaları daha doğal bir görünüm kazanmış olur.

Saç Kaynağı Çeşitleri Neler?

Türkiye’de ve tüm dünyada farklı saç kaynak çeşitleri bulunmaktadır. Bu saç kaynağı türleri arasından seçim yaparken kendi istediğiniz stile uygun olan seçebilirsiniz.

Özellikle Mecidiyeköy bölgesindeki kişiler için mecidiyeköy boncuk kaynak uzmanı Mehmet Tatlı kuaför salonunu önerebiliriz.

  • Silikon kaynak: Silikon kaynak uygulaması saç uçlarına uygulanırken saçın derisine yarım santim mesafe bırakılarak yapılır.
  • Halkalı boncuk kaynak: En fazla tercih edilen kaynak çeşitleri arasındadır. Tercih sebebi olmasının ardında çok hızlı bir şekilde uygulanabiliyor olması yer alır.
  • Poliüretan kaynak: Geniş tutamlar halinde uygulanan bu kaynak çeşidinin kullanım süresi biraz kısadır ancak etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.
  • Keratin kaynak: Saçın kendi içerisinde de yer alan keratin maddesi ile uygulanır. Saçlarınızı beslerken aynı zamanda daha dolgun gözükmesini de sağlar.

Kaynak çeşitleri arasından seçim yapılacağı zaman buna kuaförünüz ya da saç tasarım uzmanınız ile birlikte de karar verebilirsiniz. Saç kaynak çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ya da saç kaynak uygulamalarından yararlanmak istiyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla