Sarının Muhteşem Yaz Yolculuğu

Her sezon modanın kendi içinde farklı renkler karşımıza çıkıyor ki, bu da son derece normal, moda denen kavramın devam edebilmesi ve tüketimin kesintisiz devam edebilmesi için farklı algoritmaların olması normal.

Renkler, desenler sürekli olarak değişiyor. 2017 yaz modasına baktığımızda ise karşımıza çıkan renklerin başında kış aylarından beri kendini göstermeye başlayan sarı renk çıkıyor. Üstelik sarının tüm tonları yani açık sarılar, hardal sarısı, buğday tonları, güneşin o sarı sıcağı gibi aklınıza gelebilecek tüm tonları. Üstelik uzun salaş bir elbise olarak da giyebilirsiniz, sarı bir fular takabilirsiniz ya da sarı bir keten gömlek, tercih tamamen size kalmış ama işin püf noktalarını atlamamak gerekir zira sarı oldukça iddialı bir renk.

sarı

sarı

Sarı Giyerken Nelere Dikkat Etmeli?

Sarı ana hatları ile bakıldığında oldukça canlı bir renk. Elbette kirli sarı gibi koyu, kahverengine çalan tonları da yok değil ama eğer sarı rengi kullanacaksanız diğer renklerde olduğu gibi ten renginiz ile uyan tonları tercih etmelisiniz. Eğer soluk benizli bir kadınsanız o zaman soluk tonda olan sarıları değil, canlı renkte olanları tercih etmeniz gerekir.

sarı giyimi

sarı giyimi

İş yerinde sarı kullanacak iseniz baştan aşağı sarı giymek yerine iş yerine uyan lacivert, gri gibi tonda olan giysiler ile tamamlamanızda fayda var. Örneğin sarı bir gömlek ile lacivert bir pantolon gibi.
Gece bir özel davete giderken de sarı bir elbiseyi takılar ile tamamlamanız yeterli olacaktır.

Yanıtla