Sunucu Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sunucu kurtarma işlemleri disklerin, sürücülerin veya cihazların bozulmaya ve silinmeye maruz kalmış olan bölümlerinin kurtarılmasını sağlayan işlemlerdir. Herhangi bir sebepten dolayı verilerinize ulaşamıyorsanız verilerinizi veri kurtarma işlemleri sayesinde geriye getirebilirsiniz. Ancak bu işlemlerin tamamen profesyonel bir şekilde yapılması ve aynı zamanda tecrübeli kişiler tarafından yapılması da son derece önemlidir.

Sunucuların kurtarılma süreçlerinde veriler tamamen steril bir ortamda bulundurulmalıdır. Sunucular ana makine olarak kullanılan özel bilgisayarlardır. Yapılandırılmış bir ağ üzerinde bilgileri ve uygulamaları kullanıcılara paylaştıran yazılım ve donanımlardan oluşan sunucular yaygın olarak şirketler tarafından da kullanılmaktadır.

Sunuculara Neden İhtiyaç Duyulur?

Günümüzdeki bilgisayarlar sürekli olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Toplu işlemlerin gerçekleştirildiği kurumsal alanlar, hastaneler, bankalar ve eğitim sektörü gibi farklı kullanım alanlarına sahip olan bilgisayarlar aşırı kullanımdan dolayı bazı durumlarda sorunlar yaratabilmektedir. Bu sorunlar büyük mali kayıplara yol açabilmektedir.

Bilgilerin ve içeriklerin yok olabilme ihtimaline karşı ise sunuculara ihtiyaç duyulmaktadır. Sunucularda ön görülen en ufak problemler sunucu kurtarma ve onarma tedbirleri sayesinde ortadan kalkmaktadır. Veri kurtarma merkezleri tarafından yapılabilecek olan sunucu kurtarma işlemleri sayesinde verileriniz kalıcı olarak geriye gelebilmektedir.

Belirli ağ üzerinden verilerin ve uygulamaların kullanıcılar ile paylaşıldığı sunucu sistemlerine yalnızca profesyonel firmalar müdahalede bulunmalıdır. Kendi başınıza uygulayacağınız işlemler sonucunda sistemlerinize kalıcı hasar verebilme ihtimaliz artmaktadır. Eğer profesyonel bir şekilde sunucu kurtarma hizmeti almak isterseniz GOLD DATA firmasını tercih edebilirsiniz. Özel laboratuvar ortamında veri güvenliğine büyük bir özen göstererek çalışmalarını sürdüren GOLD DATA’ya https://www.goldverikurtarma.com/server-sunucu-kurtarma adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Veri kurtarma işlemleriyle ilgili aklınıza takılan sorunlar için GOLD DATA ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla