Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha uzun ya da daha zayıf, zarif görünmenizi sağlayacak olan topuklu ayakkabılar kendinize olan güveninizin artmasını da sağlamakla beraber çoğu kadın için eskilerden gelen bir statü göstergesi görevini görüyor. Ancak topuklu ayakkabı alırken dikkatli olmasınız ki ayakkabınız sizin için bir çile haline dönüşmesin.

topuklu ayakkabı

topuklu ayakkabı

Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gün içerisinde sürekli olarak ayakkabıların içerisinde olunması nedeniyle ayaklarınız şişebilir. Ayaklarınız şiştikçe de ayakkabı alırken, ayakkabınızın ayağınızı sıktığını görebilirsiniz. Bu nedenle de ayakkabı ayağınızı vurabilir ve yaralara sebep olabilir. Bu nedenle ayakkabı alışverişinizi akşamları yaparsanız günün her saatinde giyebileceğiniz ayakkabılara sahip olmuş olursunuz.

Pek çok kadın ayakkabı alırken sadece tek tekini denemektedir. Fakat tek teki denemenin yeterli olacağını düşünmek yanlıştır. Herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız bir ayakkabı almadan önce iki çiftini de denemekte büyük fayda var.

topuklu ayakkabı almak

topuklu ayakkabı almak

Topuklu ayakkabıyla yürümek sizin için eziyetse öncelikle geniş ve kısa topuklara sahip ayakkabılar satın alabilirsiniz. Bu şekilde de yürümekte zorlanmayacak ya da bileğinizi sakatlamayacaksınız.
Yapı sebebiyle ayakların ön kısımlarının geniş, topuk kısmının dar olduğunu biliyoruz. Sivri burunlu ayakkabılar ise parmaklarınızın bozulmasına neden olacağı için günlük yaşantı için pek tercih edilmeyen modeller olmalıdır. Bu tarz ayakkabıları birkaç saat ayakta olacağınız zamanlar için satın almalısınız. Bu şekilde de topuklu ayakkabı sizin için bir eziyet haline gelmeyecek.

Yanıtla