Ucuz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Uzun zamandır aynı eşyaları kullanmaktan ve görmekten sıkılmış olabilirsiniz. Yeni eşyalar almak size çok masraflı geliyor olabilir. O zaman sizde ucuz ev dekorasyonu yapabilirsiniz.

Oturma Odasını Ucuza Nasıl Dekore Ederiz

Evinizde en fazla zaman geçirdiğiniz yer genellik ile oturma odalarıdır. Bu yüzden en fazla eşyalardan sıkıldığımız yer oturma odasıdır. Oturma odasında mobilyalar fazla yer kaplar bu yüzden sadece mobilyaları değiştirmek bile ev içerisinde farklı bir hava yaratılmasını sağlar. Mobilyaları değiştirmek çok masraflı olabilir, sizde yeni almak yerine mobilyalarınızın kumaşını değiştirebilirsiniz. İstediğiniz desende ve renkte kumaş beğenerek mobilyaların yeni alınmış gibi hissedebilirsiniz.

Mobilyalarınızın kumaşını değiştirdikten sonra küçük değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Örneğin odanızda pencere önüne veya masa varsa masanın üstüne çiçekler yerleştirebilirsiniz. Güzel bir vazo alarak koyabilir veya küçük çiçeklerle minimal tarzda görünüm sağlayabilirsiniz. Yeni tablolar alarak fotoğraf ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

Huzur Verici Yatak Odası Nasıl Dekore Edebiliriz

Yatak odalarında genel olarak uyumak için kullanırız. Uykumuzu ne kadar verimli alırsak güne de o kadar iyi başlarız. Bu yüzden yatak odası dekorasyonu çok önemlidir. Yatak odasında değişim yapmak istiyorsanız yatak örtülerinden başlayabilirsiniz. Yeni yatak almak çok masraflı olacağı için pike takımı veya nevresim takımı alarak odanızın stilini değiştirebilirsiniz.

Pike takımı veya nevresim takımı almakta size masraflı gelebilir. Daha ucuz olması için evinizde bulunan kumaşları kare şekillerde keserek birleştirebilir kırk yama tarzında örtü yapabilirsiniz. Veya kendiniz örerek örme yatak örtüsü de tercih edebilirsiniz. Alınan veya yapılan ürünlerin rengine ve desenine göre odanızın diğer eşyalarını uyumlu olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Böyle odanız yeni baştan yaratılmış gibi olacaktır.

Çocuk Odası veya Genç Odası Dekorasyonu

Çocuklarınız kendi odalarından sıkılabilir veya yaşları büyüdüğünden dolayı eski eşyalarını kullanmak istemeyebilir. Sizlerde yeni mobilya almak yerine küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler yaratabilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun mobilyalarını boyayarak rengini değiştirebilirsiniz böyle yeni mobilya almış gibi farklı bir oda oluşturabilirsiniz.

Mobilyaları boyadıktan sonra yeni bir renk kazandırdığınız odaya küçük dokunuşlar yaratmanız yeterli olacaktır. Örneğin duvarlara yapışkanlı çıkartmalar olarak daha uyumlu ve canlı hale getirebilirsiniz. Küçük raflar duvarlara monte ederek çocuğunuzun zevkine göre kullanacağı eşyaları koymasını sağlayarak yeni bir oda yaratmış olacaksınız.

Yanıtla